Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

05.01.2018

Митрополит Павел очолив читання царських часів

000Згідно з богослужбовим уставом Православної Церкви в п’ятницю перед Різдвом Христовим звершується читання царських часів. Літургія в цей день не звершується. 5 січня по закінченні полуношниці в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських читання царських часів очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Євангелія на часах також читали голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу Української Православної Церкви архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, ризничний архімандрит Андрій, блюститель Дальніх печер архімандрит Даміан.

За богослужінням молився Священноархімандрит Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

До особливості царських часів відноситься читання старозавітньої паремії, апостольського і євангельського зачал окрім характерних для цього виду богослужіння трьох псалмів. Перед читанням Євангелія на першому і дев’ятому часах звершується кадіння всього храму, на третьому і шостому — мале кадіння.

Нагадуємо, що 6 січня — Різдвяний святвечір. Згідно з церковним уставом у цей день буде звершуватися Літургія святителя Іоанна Златоуста з великою вечернею.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель Різдво Христово

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: