Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

14.01.2022

Митрополит Павел очолив богослужіння у день свята Обрізання Господнього

001На 8-й день Різдва Христового, в день новоліття за старим стилем святкується подія Обрізання Господнього. Цей старозавітний обряд для всіх немовлят чоловічої статі засвідчив, що Син Божий прийняв людське тіло, став істинною Людиною. Цього дня Богонемовляті також було дане ім’я Іісус, провіщене ще Архангелом Гавриїлом у день Благовіщення.

В день свята Божественну Літургію в Трапезному соборі в ім’я преподобних Антонія і Феодосія Печерських звершив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Під час богослужіння Наміснику Києво-Печерської Лаври співслужили архієпископ Гурій (Кузьменко), архієпископ Бучанський Пантелеімон, братія та гості монастиря у священному сані.

Після читання Євангелія Намісник Лаври звернувся до всіх віруючих зі словом проповіді, нагадавши про події, що відбулися після Різдва Господа нашого Іісуса Христа. «Господь Сам дав закон, і Він же його виконав, – продовжив владика Павел. – Боголюдина за законом була принесена до храму, і над Господом було звершено обрізання, яке є прообразом великого Таїнства Хрещення.

Господь Іісус Христос, прийнявши тіло, виконує всі закони, які Він уклав через святих людей – старозавітних пророків та патріархів. Він показує нам, як ми повинні виконувати волю Божу, слухатися Отця Небесного, і тому ім’ям Іісуса Христа ми повертаємось до дому Отця».

Також митрополит Павел розповів про життя та праці вселенського учителя, якого вшановували цього дня: «Святитель Василій Великий найбільше в житті любив Христа Спасителя. Він жив Христом і для Христа, він був великим богословом, проповідником, він був справжнім подвижником та служителем Церкви Христової, він є автором Літургії, яка звершується у певні дні року в Святій Православній Церкві. Він навчав про Христа, про пришестя у світ Спасителя, і Господь взяв його у ті дні, коли ми всі згадуємо пришестя Спасителя у цей світ».

Після закінчення Літургії митрополит Павел очолив молебний спів на новоліття, під час якого всі віруючі подякували Господу за ті благодіяння, якими Він обдаровує Своїх чад, і попросили благості на наступний рік.

Після молебню владика Павел подякував братії, що співслужили, та всім, хто зібрався сьогодні у храмі, за молитви, привітав владику Пантелеімона з днем народження, іменинників – з днем небесного покровителя, причасників – з прийняттям Животворящих Таїн Христових та прикликав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Схожі матеріали

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: