Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

16.10.2016

«Любов схиляє людину до самопожертви…»

У Неділю 17-ту після П’ятидесятниці і в день пам’яті священномученика Діонісія і преподобного Діонісія, затворника Печерського (XV ст.), Божественну Літургію у Великій церкві Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври звершив Предстоятель Української Православної Церкви.
Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію співслужили керуючий справами УПЦ і ректор КДАіС митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон і єпископ Діонісій (Константинов), а також братія і гості обителі в священному сані.
Після євангельського читання про заповіді любові і милосердя Предстоятель УПЦ звернувся з архіпастирським словом до віруючих.

Господь Ісус Христос сказав нам, у чому суть любові до ближніх: як хочете, щоб з вами поступали, так і ви чиніть з людьми. Господь заповідав любити ворогів, тому, за словами Предстоятеля, «…У християнської любові дуже широкі межі любові, вона охоплює всіх, навіть ворогів».

Щоб діяти згідно з цією самою піднесеною любов’ю, буває досить поставити себе на місце іншої людини. Слідуючи цьому правилу в різних життєвих обставинах стає зрозуміло, як треба чинити. Якщо подивитися на вчинки християнської любові, всюди побачимо жертовність, бо «Любов схиляє людину до самопожертви…» Нагородою за таку любов є усиновлення Богу, тобто, за словами Митрополита Онуфрія «…людина стає сином Всевишнього, Який є Джерелом світу, життя, радості».

Божественне синівство дає людині можливість вмістити всі ці обдарування, вона отримує мир душевний незалежно від зовнішніх обставин, людина стає щасливою, задоволеною тим, що має. Любов до ворогів не дається легко, але «…ми повинні з допомогою молитов, читання Священних Писань, самопримусу і терпіння боротися з собою і прощати тих, що образили».

На закінчення Блаженніший Владика молитовно побажав: «… щоб всі ми стали синами Божими і Боже благословення і мир перебував з нами в цьому земному житті, щоб прийняти благодать для вічного спасіння».

Наприкінці богослужіння було проспівано многоліття єпископу Діонісію в честь його тезоіменитства.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: