Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Вітання

14.04.2023

Вітання з Великоднем від Екзарха Всесвятого Гробу Господнього на Кіпрі

митрополит Вострский Тимофей

ЄРУСАЛИМСЬКИЙ ПАТРІАРХАТ

Екзархат Всесвятого Гробу Господнього на Кіпрі

 

Його Високопреосвященству,

Високопреосвященнішому Павлу,

Митрополиту Вишгородському і Чорнобильському

 

Ваше Високопреосвященство!

Високопреосвященніший Владико!

 

Screenshot_18В цьому році у багатостраждальній Українській Православній Церкві Страсний тиждень настав раніше. З великою скорботою ми дізнаємося, що кожне селище і кожна парафія України, що залишаються непохитними традиційному благочестю і противляться нав’язаним, новоствореним церковним порядкам, перетворені на Голгофу. Мученицькі хрести були споруджені для братів архієреїв, духовенства та віруючих, які залишилися відданими своїй Матері Церкві, в лоні якої вони були охрещені та виховані. Нам боляче, що брати наші архієреї пройшли принизливі перевірки та позбавлені українського підданства, що священики та віруючі піддаються побиттям і наругам, а також насильно виганяються зі святих храмів, де вони протягом десятиліть молилися, тоді як їхні чада захищають Батьківщину та гинуть на полях битв.

Понад усе, спостерігаємо, що днями священний простір Києво-Печерської Лаври перетворився на нову Голгофу після того, як за вказівкою президента Володимира Зеленського та компетентних органів, що нагадують «Судилище Синедріону», розпинають Українську Православну Церкву, припиняючи договір співробітництва для відновлення первісного релігійного життя у Лаврі. Внаслідок цього рішення виганяють її керівництво та семінаристів для того, щоб передати адміністрацію Лаври новоствореній Церкві України, водночас зобов’язують численних ченців, які мешкають у Лаврі, визнати її як нове церковне керівництво і підкоритися новопоставленому ігумену.

Зокрема, тривожне враження та скорботу справляють і Ваш домашній арешт, дорогий Владико, того, хто протягом багатьох років доклав усіх зусиль для відновлення Лаври з попелу. Саме видовище того, як Вас вели перед судовим органом у кайданах на руках і з браслетом на ногах, як злочинця, викликає обурення і відсилає до євангельської цитати: «Уражу пастиря, і розбіжаться вівці отари» (Мф. 26:31).

У зв’язку з вищезгаданими подіями і з настанням Святого і Великого тижня Страстей Господніх висловлюю Вашому Високопреосвященству моє душевне співчуття та щиру підтримку. Вважаю доречним нагадати Вам стихиру святих сорока мучеників: «сувора зима», через яку Ви проходите, «але солодкий Рай», уготований Богом возлюбленим Його. Нехай Господь дарує Вам терпіння, міцність духу, тілесні сили та стійкість у вірі перед стражданням, про яке наш Господь попереджав: «Якщо Мене гонили, то гонитимуть і вас» (Ін 15:20). «Мужайтесь: Я переміг світ» (Ін. 16:33).

Від щирого серця бажаю Вашому Високопреосвященству гідно піднятися на Голгофу в надії Воскресіння. Вас супроводжують мої сугубі молитви, обіймаю Вас у Христі Воскреслому!

 

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

 

+ Тимофій, митрополит Вострський,

Екзарх Святого Гробу Господнього на Кіпрі

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: