Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Інтерв'ю

09.11.2014

Сучасні чудеса Києво-Печерських святих. Частина 2.

митрополит Павел

Початок публікації: Сучасні чудеса Києво-Печерських святих. Частина 1.

Ваше Високопреосвященство, Владика Павел! У печерах покояться святі мощі понад 120 угодників Божих. Читаючи Печерський Патерик, не перестаєш дивуватися їх подвигам і чудесам, які, судячи з кількості, в той час були нормальним явищем. Зараз же, здається, і святих отців стало менше, і про чудеса рідко чути… Чи так це?

— Стільки мучеників і сповідників було протягом 20 століття! Та й у наш час їх нічим ні менше, але ми їх не знаємо. Чому? Зараз менше цікавляться духовністю, і їх ніхто не бачить.

Не можна сказати, що святих стало менше, можливо їх ще більше.

Коли у подвижників запитували, чи є в їх час духівники, вони відповідали, що є. «Але чому вони нам не явлені?» — дивувалися ті, які запитували. «Тому що ви їх не слухаєте», — була відповідь. Святих Руської Церкви не злічити ні в історії, ні в сучасності. До сих пір православні терплять гоніння за віру від сектантів і розкольників. Сьогодні християни, що живуть в місцях, де немає православних церков — вже сповідники.

Чому Господь явив відразу так багато святих в XI-XII століттях?

— Тому що люди з гарячою вірою прийшли до Бога і забули про свої насущні земні проблеми. Вони всім серцем зійшлися в єдності з Богом. Скільки бояр, скільки людей вищого суспільства йшли в монастир в той час! Що їх вабило? Їх вабила любов до Бога.
І часто буває, що не так наша проповідь має значення, скільки наше життя. Преподобні в давнину здобули гарячу віру, хоча не мали ніяких наукових ступенів.

Мощі преподобних Печерських вже дев’ять століть лежать в печерах, але вони продовжують проповідувати. Якби люди не відчували від них благодаті, вони сюди не приходили б.

Люди відчувають від них благодать і тому приходять до них, отримуючи настанови від прикладу їхнього життя і все необхідне по їх молитвам. Сьогодні для віруючих відбуваються чудеса, а для невіруючих і Воскреслий Христос не приносить ніякої радості. Є чудеса, і багато чудес. А ми маємо стільки святих і не віримо, тому що скам’яніли серця наші.

Тобто якби зараз люди звернулися до Церкви, то і зараз так відкрито були б виявлені такі угодники і в такій кількості?
— Ви знаєте, є багато угодників Божих, але Господь видимо попускає нам не бачити їх через нашу холодну молитву. Що таке молитва? Це бесіда з Богом, це наша культура поведінки, це наш одяг, це наше зібрання на молитву. Ми одягаємося як попало на бенкет Царя, Якого ми тілесними очима не бачимо, але відчуваємо Його присутність. Як ми поводимося під час молитви? Штовхаємося, лаємося. Коли йде молитва, ми дивимося на телефони, читаємо повідомлення. Взагалі думаємо про світ, але тільки не про благо своєї душі. І якби ми молилися як Симеон Новий Богослов, як Марія Єгипетська, то ми теж підіймалися б на півтора метра від землі. Святим отцям Києво-Печерським не потрібно було світла свічки в печері. Їм Світло Небесне освітлювало Псалтир, який вони читали, і те ложе, яке вони зрошували сльозами покаяння. Ось це молитва! Є, звичайно, люди, які моляться гаряче, тому що якби не було праведників, то світ вже не існував би.

«Бо де двоє чи троє в Ім’я Моє зібрані, там Я серед них» (Мф. 18:20). І я вірю, що Христос завжди з нами на службі. І навіть якщо ти один розмовляєш з Ним наодинці, то Він поруч з тобою. Не треба шукати Його десь. Близькість з Богом відкривається в молитві скорботного серця.

Чи не стала молитва преподобних отців про прохачів їх допомоги менш дієва, ніж за життя цих святих?

— Сьогодні ми живемо поруч з цими преподобними. Вони не померли — вони живі, це ми померли. Тому що ми забуваємо молитися їм, ми їздимо на Афон і в інші святі місця, а ось своїх святих, які свідчать нам про Христа, ми не знаємо.

Господь сказав, що якщо зерно не помре, воно не принесе плоду. Якщо за життя одиниці людей знали угодників Божих, то після смерті їх знає весь світ, тому що Господь залишив їх нетлінні мощі. Якщо раніше прп. Агапіт ховався від усіх, то сьогодні він проповідує всім. Всі преподобні ховалися в печерах від народу. Сьогодні вони разом з народом, і народ протягом тисячі років йде до них, і їх благодать не убожіє. І підземелля стало небом, бо там і мученики, і сповідники, і подвижники, яких не достойний весь світ.
В молитвах преподобних отців Печерських прямо сказано, що ми віддалені від них не стільки відстанню, — скільки нашої гріховністю.

Владика, як ви думаєте, про що людям слід перш за все просити Печерських угодників Божих?

— В першу чергу потрібно просити про прощення своїх власних гріхів, про покаяння. Ми думаємо, що ми можемо щось змінити в цьому світі. Нічого подібного, — поки ми не змінимося самі. Нам треба прийняти євангельські істини всім серцем. Потрібно молитися, щоб Господь дав нам побачити, перш за все, свої гріхи. Але ми бачимо тільки гріхи інших. Треба молитися про дарування віри. Якщо буде віра в Ісуса Христа нашого Спасителя, тоді все стане на свої місця.

Владика, є люди, які не можуть з яких-небудь причин відвідати Лавру. Чи можна отримати допомогу, призиваючи угодників Печерських в іншому місці?

— Звичайно, молитва не має кордонів, не має митниць і взагалі будь-якої перешкоди, крім диявольської. Він намагається всіляко відвернути нас від істини.

Зараз є безліч сучасних технологій. Є Інтернет, можна зайти подивитися фотографії Лаври і храмів, передати імена, щоб помолилися. Всі кошти корисні, якщо вони ведуть до спасіння.

Що Ви побажаєте тим паломникам, які перший раз спускаються в печери, і тим, хто там буває часто?

— Я хочу попросити про одне: щоб страх трепету ніколи не залишав вас. Ніколи не залишайтеся глухими до своєї совісті. Не забувайте, що ви християни і отримаєте вічну радість від Господа, Який завжди чекає нас.

Нехай всім Господь дарує сили і здоров’я. І нехай всі преподобні Києво-Печерські, яких ви призиваєте, будуть вашими помічниками і заступниками. Це Божественний полк святих угодників!


Вступ до інституту
Р. Б. Жанна молилася, щоб її син вступив до інституту на бюджет. В Дальніх печерах просила святого Феодосія. Син вступив.
2014 р.
•••
Допомога в роботі
За молитвами преподобного отця нашого Арсенія Працелюбного неодноразово отримував додатковий заробіток, оскільки основної зарплати на сім’ю з 4-х чоловік не вистачало. Іноді після відвідування печер і молитви до преподобного Арсенія заробіток виявлявся в кілька разів більше, ніж я розраховував.
Преподобний отче Арсеніє, моли Бога за нас!!!
•••
Зцілення
У отця архімандрита Давида була операція на голові. Протоієрей Іоанн Волощук помазав його маслом від мироточивих глав отців Печерських. Наступного дня шрамів на голові практично не було видно.
О. Давид — ігумен монастиря Святої гори в штаті Флорида.
21 вересня 2013 р.
•••
Зцілення ноги (цукровий діабет)
Дякую Господу і всім Отцям Печерським за Божу милість. Вони зцілили мою маму. У неї цукровий діабет, і лікарі сказали, що необхідна операція з видалення ноги. З волі Божої нам попало маслице від мироточивих глав, помазали на ніч хвору ногу, а вранці все пройшло. Нога стала здоровою. Лікар сказав, що різати не треба.
•••
Зцілення очей
Восени 2011 року відбулося загострення хвороби очей. Лікування проходила в Центрі мікрохірургії ока, у лікаря стаціонарного відділення.

Остаточного діагнозу не було встановлено, оскільки хвороба постійно прогресувала, при кожному наступному огляді лікар ставила інший діагноз (кон’юнктивіт, блефарит, запалення очного яблука). Під час останнього огляду виявили потемніння рогівки ока (парус). Збирався консиліум лікарів. Лікар сказала, що за 25-річний досвід роботи це був другий такий випадок. Лікування включало в себе ряд процедур: фізіопроцедури, антибіотики (4-го покоління), уколи. Результату це не дало. Після цього з її вуст пролунали такі слова: «Медицина бессильна… Мы использовали все возможные и известные мне средства…» І порекомендувала звернутися до «бабки». Хоча на той час ми з чоловіком не були особливо «сильні у вірі», все ж вирішили звернутись до Православної Церкви. У Лаврі ми зустріли молодого послушника, який порадив нам звернутись до отця-печерника за порадою та за святим маслом від мироточивих глав.

Чернець провів з нами серйозну бесіду і наголосив, що без віри та без молитви саме масло нам не допоможе. Але після цього відвів нас до мироточивих глав і дав змогу прикластися до них, та помазав очі святим маслом.

Наступного раноку ми з чоловіком помітили, що запалення повністю пройшло (очі були ясні, не пекли, я могла сміливо дивитися на світло). У цей же день я пішла до лікаря. Який же був у неї здивований погляд!!! Вона почала мене розпитувати, що мені допомогло, що дало такий результат??? Що останнє з її призначень я приймала. Я відповіла, що останні 3 дні я взагалі ніяких ліків не приймала, а звернулась до Православної Церкви, та ходжу 3-й день у Дальні печери Києво-Печерської Лаври, молюся та слізно прошу у Господа прощення та допомоги.

Мій чоловік як дитина, яка виховувалась у сім’ї лікарів, теж переглянув свої погляди на життя. Після цього ми почали читати ранішні та вечірні молитви, ходити до церкви на всі великі свята, причащатися та сповідатися.
Дякуємо Господу, що привів нас до віри, до Лаври.

Спаси Господи.
Наталія Вікторівна (1986 р. н.).

•••
Допомога від захоплення квартири. Зцілення
Р.Б. Фотинія неодноразово отримувала допомогу в зціленні і життєвих потребах.
У 2013 році була загроза захоплення квартири. Людина, яка загрожувала, займалася чаклунством. З молитвою звернулася до преподобного Тита Воїна (мощі спочивають у Дальніх печерах). Його заступництвом позбулася цієї напасті.
•••
За молитвами до преподобного Агапіта Печерського двічі отримала зцілення від раку. У 2000-му році і в 2013.
Помазуючи маслом від мироточивих глав, і зараз отримую зцілення колін, плечей, ліктів.
Дякую Господу Вседержителю і преподобним отцям Печерським.
Р. Б. Фотинія.
М. Київ, 2014 р.
•••
Зцілення від раку

Мене звуть Іраїда. Мені 55 років. Мені поставили діагноз «серометра», цей діагноз пізніше підтвердили в НДІ ПАГ і в інституті раку. Всі фахівці рекомендували зробити операцію. В кінці березня я прийшла до Дальніх печер Києво-Печерської Лаври, і Господь управив так, що я приклалася до преподобних і до мироточивих глав. З тих пір моє життя змінилося, я стала прихожанкою Києво-Печерської Лаври. З благословення владики Павла замовила молебень за здоров’я св. Агапіту, молебень служив о. Филип. О. Елевферий соборував мене в квітні 2013 року.

В кінці травня 2013 року я терміново відлетіла до хворої мами (їй 83 роки, вона впала і перебувала в тяжкому стані). Я запросила священика, її сповідали, причастили і пособорували, а через тиждень освятили будинок. І, Божою милістю, мама через 2 місяці піднялася і ходить. Лікарі були дуже здивовані, доктор сказав: «Ви у нас перша, хто піднявся після такої травми і ходить».
Слава Богу за все!!!
Коли через кілька місяців відсутності в Києві я повернулася і в кінці вересня сходила на чергову консультацію, виявилося, що «серометри» немає. За молитвами до преподобних Печерських Божою милістю я отримала зцілення.
Слава Богу за Його велику милість до мене і моєї мами Пелагеї.
17.11.2013 Іраїда.
•••
Зцілення від раку
У р. Б. Ірини виявили поліп в шлунку. Після гістології виявилося — рак. У Дальніх печерах замовила молебень за здоров’я. Зробили повторний аналіз. Виявилося, що все добре.
2014 р.
•••
Зцілення від раку
Дівчинка Дар’я. Рак крові і кісткового мозку (2008). 12 років.

Молилися в Києві в Києво-Печерській Лаврі. Взяли масло від святих мироточивих глав. Кожного дня читали Акафіст преподобним отцям Печерським. З таким діагнозом діти в онкологічному диспансері вмирали.

Даша перенесла найсильнішу хіміотерапію і пересадку кісткового мозку. Поправилася. Зараз 2014 рік. Збирається заміж. Спокус багато, але все долається з молитвою.

Слава Господу Богу!!!
Р. Б. Дар’я.
Республіка Білорусь.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: