Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Статті

09.10.2014

Сучасні чудеса Києво-Печерських святих. Частина 1.

иеродиакон Иннокентий

Протягом всієї історії святої Лаври збиралося безліч свідчень, що підтверджують прояв сміливого устремління Печерських святих перед Престолом Божим. Часто ці чудеса через смирення або яким-небудь іншим причинам приховувались. Тому буквально по крихтах люди збирали свідчення очевидців, зіткнувшись з милістю Бога, Дивного «у святих Своїх» (Пс. 67:36).

У велике свято УспенськоantoniyMiniї Києво-Печерської Лаври — день пам’яті преподобних отців Печерських Ближніх печер Намісник Лаври митрополит Павел розповів про чудесну допомогу святих угодників Божих. За словами Його Високопреосвященства: «До цього дня святі угодники Божі, відпочиваючі нетлінними мощами в лаврських печерах, притягують до себе і безмовно дають уроки настанови. Своїм життям вони подають приклад терпіння і стояння за віру. Випробування вони приймали з радістю…

Молитви святих про нас сильні перед Богом. Вони не відокремлюються від нас відстанню від землі до Неба, але ми самі від них віддаляємося безвір’ям і лінощами до спасіння.

Якщо прийдете в печери, станете з молитвою у будь-якої раки зі святими мощами преподобних отців Печерських — отримаєте, що вам дійсно необхідно. Свідчу про звершення багатьох чудес, які творить Господь за їх молитвами. Коли ми маємо надію тільки на себе і гордимося, Господь не чує нас. Але Він допомагає нам завжди, коли це необхідно, якщо усвідомлюємо, що без Бога не можемо нічого…»

На святих угодниках Божих справдилися слова Господні: «Хто заповіді Мої має та їх зберігає, той любить Мене. А хто любить Мене, то полюбить його Мій Отець, і Я полюблю Його, і об’явлюсь йому Сам» (Ін. 14:21). З цієї причини, за словами прп. Іоанна Дамаскіна, святі «зробилися скарбницями і чистими оселями Бога». Вшановуючи святі мощі, ми поклоняємося Духу Святому, Який спочиває в тілах святих як в храмі (див. 1 Кор. 6:19).

Якщо дії Божі в віруючих християнах можуть бути більш-менш потаємними, то в святих ці дії проявляються з особливо разючою силою. Це наочно пояснював преподобний Макарій Єгипетський: «Як вогонь входить в усі пори розпеченого заліза, так і Дух Святий цілком проникає Своєю силою в душу і тіло святого».

За словами митрополита Павла: «Навчаючись у преподобних отців Печерських переносити злобу дня, ненависть, яка панує в світі, можемо з Божою допомогою проявити образ любові і милосердя, і тоді побачать всі, що ми “учні Христові” (див. Ін. 13:35), діти Божі і спадкоємці Царства Небесного».

Тому найбільш цінними для нас є ті приклади чудесної допомоги Божої за молитвами святих, які відносяться вже до нашого часу.


Р. Б. Галина молилася, щоб її син вступив до аспірантури на бюджет. Було всього 2 місця, шансів ніяких. У Дальніх печерах молилася біля святих глав, в Ближніх печерах просила прп. Нестора Літописця. Її син Михайло вступив до аспірантури.
2014 р.
***
Р. Б. Людмила в Ближніх печерах молилася немовляті мученику Іоану. Зачала дитя. До цього 5 років не могли зачати дитину.
2014 р.
***
Р. Б. Тетяна 10 років не могла зачати дитя. Після відвідин Ближніх печер, де молилася немовляті Іоанну, зачала дитя.
2014 р.
***
Пише грішна мати про допомогу моїй дочці Олені, яку дав Господь по молитвам до преподобного Іпатія Цілителя Києво-Печерської Лаври.

Моїй доньці поставили страшний діагноз, і вона поїхала на лікування до Ізраїлю. А я пішла в Києво-Печерську Лавру, до угодників Божих Антонія, Феодосія, Іпатія Цілителя, Агапіта і всіх святих Києво-Печерской Лаври.

Просила про допомогу в лікуванні хвороби і прощення наших гріхів. Діагноз в Ізраїлі не підтвердився, але лікарі сказали, що вчасно звернулися.

Дякую Господу і угодникам Божим Печерським, Іпатію Цілителю.
***
Зі мною сталося чудо в Ближніх печерах. 12 років тому на мені зажила рана за один день. Рана, яку лікували 2 місяці у лікарні. Також це повторилося у 2007 році. Я приїжджала спеціально прикластися до мощей преподобних Печерських.
Зараз я приїжджаю на рік 3-4 рази помолитися у Лаврі.
Р. Б. Ніно
***
У 2011 році перед операцією (онкологія) приїхала в Києво-Печерську Лавру на поклоніння святим мощам. Операція пройшла успішно. У 2013 році знову приїхала до святих мощей преподобних Печерських.
Приїхала, щоб подякувати.
Р. Б. Ірина. Росія, Москва

читати далі

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: