Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Слово Намісника

27.05.2020

Слово у день віддання свята Світлого Христового Воскресіння

митрополит Павел

Після читання Євангелія митрополит Павел виголосив проповідь: «Кожному дню ми з вами, дорогі браття і сестри, повинні радіти. Ми повинні з вдячністю Богу відповідати любов’ю і милосердям один до одного, тому що Господь прийняв наш образ для того, щоб розділити з нами вічну радість блаженства в Царстві Божому. І сьогодні в Діяннях святих апостолів ми чули про те, що учні Христові апостоли і їх послідовники постійно повинні стежити за своїм стадом, повинні відвідувати його, повинні всіляко напучувати віруючих людей. Господь умудрив апостолів Своєю благодаттю, вони проповідували і привели до Христа всі кінці землі. Слово Боже поширювалося не лише серед іудеїв, адже всі люди, які чули слово проповіді, сповнялися радості і звіщали слово Істини близьким і далеким. Тому, браття і сестри, ми завжди повинні бути уважними в своєму житті, адже тільки Церква є тією скарбницею, яка має всі дари і благодать Святого Духа, так необхідні для нашого з вами вчення і просвітництва.

І Сам Христос говорить у Своєму Євангелії про те, що нам потрібно ходити в світлі. Дійсно, тільки Христос є наше Світло, Путь, Істина і Життя, Який веде нас до вічного життя. Сьогодні ми звершуємо свято віддання Пасхи Христової. З одного боку, нам радісно і спокійно від того, що Христос воскрес із мертвих і став Наріжним Каменем для всіх віруючих і невіруючих.

Сьогодні ми всім серцем і всіма думками проймаємося словом Божим, яке благовістить нам радість Воскресіння! Ми не просто живемо, але зобов’язані  і своїм життям показувати приклад, як повинен жити християнин, а для цього нам самим потрібно побачити в собі грішника, усвідомити, що без Христа і без Його волі ми не можемо нічого. Тоді ми сподобимся прожити в Його заповідях непорочно і без страху станемо здатними побачити Його Славне Друге Пришестя. З іншого боку, сьогодні і сумний день, тому що ми завтра проведемо Христа на Елеонськую гору, і Він вознесеться від нас на Небо. Але завжди ми повинні пам’ятати, що Христос не залишив нас. Він разом з нами і ніколи нас не залишає! Він – той Наріжний Камінь, на Якому відбувається Домобудівництво нашого спасіння

Ми дякуємо Богу за те, що є чадами Церкви, ми дякуємо Богу за те, що сьогодні після днів журби Він дав нам пасхальну радість, адже словами «Христос воскрес!» ми утверджуємо в собі віру, ми сповідуємо Його пришестя у світ, ми сповідуємо наше з вами спасіння, адже якщо Христос воскрес, то прийде час, і Він нас воскресить з мертвих. Христос воскрес для того, щоб нам дарувати Воскресіння, і для того, щоб ми увійшли в той чертог, який Він приготував для люблячих Його.

Ми дякуємо Богу за все, що Він послав нам, покірливо і зі скорботним серцем, адже після днів журби Він дарує нам велику радість – Він вознесеться на Небо і вблагає Отця послати нам Духа Святого, щоб ми без печалі, без хвороби, без зітхань змогли бути разом з Ним і розділяти вічне блаженство, якому не буде кінця! Христос воскресе!».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: