Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Статті

15.07.2020

Тобольський святий в печерах Києво-Печерської Лаври: пам’яті святителя Павла

«Печерський Благовісник»

001

Протягом усього життя Церкви Христової Господь дає для прикладу віруючим і спраглим віри людям подвижників, які, як говориться в Євангелії, є світлом світу. Свого часу прийшов на сторінки нашої історії і святитель Павел, митрополит Тобольський і Сибірський.

Я як автор цієї нехай і невеличкої замітки з великим трепетом пишу про святителя Павла, бо це мій небесний покровитель в чернецтві. І в наші дні маю відвагу підносити свої молитви до нього в Дальніх печерах Києво-Печерської Лаври, де покояться його святі мощі.

***

Народився майбутній митрополит, який в миру носив ім’я Петро Конюскевич, в місті Самборі (нині Старий Самбір Львівської області) в 1705 році в міщанській родині, освіту здобув у Києво-Могилянській академії.

003Благочестивий, тихий, любив богослужіння і церковну справу, він завжди відчував потяг до чернецтва і в 1733 році, на 28 році життя, приймає чернецтво з ім’ям Павел. В кінці наступного року Київський архіпастир Рафаїл (Заборовський) рукопокладає молодого ченця в ієродиякона, а через п’ять років він же посвячує Павла в сан ієромонаха. Живучи в Києво-Печерській Лаврі, святитель працює в друкарні і вчителює тут же в академії.

У 1740 році за указом Святійшого Синоду ієромонаха Павла призначають на посаду проповідника в Московській слов’яно-греко-латинській академії. Служачи в Москві, він виділяється як здібностями і даром красномовства, так і наполегливістю в праці і строгістю життя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: