Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Конференції

27.11.2017

Слово на відкритті Міжнародної наукової конференції «Паїсівські читання»

митрополит Павел

Організаторам та учасникам Міжнародної наукової конференції «Паїсівські читання», присвяченої 295-річчю від дня народження преподобного Паїсія Величковського і його духовно-культурній спадщині

Ваше Блаженство!

Ваші Преосвященства,

всечесні отці, браття і сестри!

001Дозвольте мені від імені всієї братії вітати вас в одній з найголовніших святинь не тільки нашого народу, а й усього Православного світу, в колисці монашества нашої землі — Успенській Києво-Печерській Лаврі. Дуже радий бачити всіх вас тут і брати участь в конференції, присвяченій преподобному Паїсію Величковському.

В цьому році виповнюється 295 років з дня народження преподобного Паїсія, але незважаючи на те, що нас відділяє від нього майже трьохсотрічний часовий проміжок, його праці, його духовний спадок, його подвижницькі настанови є для нас актуальними і донині.

У його творах, просякнутих живим і явним, дієвим і реальним спілкуванням з Богом, ми бачимо приклади того, як душа людини може преобразитися. «Бо чим серце наповнене, те говорять уста» (Мт. 12:34), — сповіщає нам Святе Євангеліє. І преподобний Паїсій Величковський не міг мовчати про те, що зазнав у житті, він не міг не поділитися зі своїми сучасниками і з майбутніми поколіннями благодатними переживаннями. Старець залишив нам багатющу скарбницю, яка підтверджує істинність стародавньої традиції монашеського ділання.

Справжня православна аскетика, побудована на духовному керівництві і узгоджена з вченням святих отців, з їх настановами та рекомендаціями, здатна привести інока до того умиротворення, заради якого він приходить в монастир. Цей досвід є прикладом також для кожної людини, яка шукає Бога, відповіді на духовні питання.

Свій життєвий шлях майбутній світильник старчества почав на Київських пагорбах: спочатку як студент духовної академії, в якій йому довелося пізнавати богословські науки, а потім і як насельник нашої святої обителі.

Згодом Господь обрав для нього інше місце служіння, і старець в силу певних життєвих і історичних обставин завершив свій шлях в Нямецькій обителі, яка розташована на території Румунії. Праці і особистий приклад преподобного назавжди залишили свій відбиток в Православ’ї не тільки на Румунської землі, а й в Україні, Росії, Білорусі, Молдові, Греції та інших країнах, де Православ’я є домінуючою релігією, а також і в кожному куточку землі, де горить лампада молитви.

Особливо хотілося б відзначити, що саме за молитвами преподобного Паїсія Господь в ці дні, коли звершується його пам’ять, зібрав нас усіх у Святій Лаврі: преосвященних архіпастирів, представників ігуменів монастирів Святої Гори, що дбайливо зберігають давню монашеську традицію, намісників і монахів нашої Церкви, численне духовенство, а також багатьох вірних чад Святої Православної Церкви, які цікавляться як життям, так і спадщиною преподобного Паїсія.

Від щирого серця дякую організаторам та учасникам «Паїсівських читань», закликаю на всіх Боже благословення і вірю, що під Покровом Преблагословенної Діви Марії і всіх преподобних Печерських ця блага справа буде мати своє продовження ще довгі роки!

https://www.youtube.com/watch?v=B53Thg9dz1c

Митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел,

Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: