Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Слово Намісника

14.02.2009

Слово на Стрітення Господнє Намісника Лаври архієпископа Вишгородського Павла

митрополит Павел

lavra.uaДорогі браття і сестри!

Сьогодні ми знову вдячні Богу за Його велику милість. Виповнилося передбачене пророками — до людей прийшов Той, Кого чекали покоління праведників, позбавлених Рая після гріха Адама, — прийшов Спаситель світу. Після сорока днів після Різдва Христового і після виповнення днів законного очищення Пречиста Богородиця разом зі святим Йосифом прийшла з Вифлеєму в Єрусалим до храму Божого, принісши сорокаденного Немовля Христа. За законом Мойсеєвим батьки повинні були приносити до храму для посвячення Богу своїх первістків на сороковий день після народження, при цьому слід було в подяку Богу принести жертву. На виконання цього закону Матір Божа з Йосифом і внесли Дитину Ісуса в храм Єрусалимський, а для жертви принесли двох голубенят.

У цей день з натхнення Духа Святого прийшов в храм Симеон Богоприємець, людина праведна та благочестива, за переказами — один із сімдесяти двох вчених тлумачів-перекладачів, яким єгипетський цар Птолемей II доручив перевести Священне Писання з єврейської на грецьку мову. Коли святий Симеон перекладав книгу пророка Ісаї і прочитав слова «Ось Діва в утробі зачне, і Сина породить», він подумав, що це явна описка, і замість «Діва» має стояти «Жінка », і вважав своїм обов’язком виправити текст. Але ангел Господній зупинив руку святого Симеона і запевнив його, що він не помре, поки не переконається в істинності пророцтва пророка Ісаї. Симеон довго чекав виконання обіцянки Божої — він жив близько 300 років. І коли Марія з Іосифом принесли Немовля Ісуса, Симеон узяв Його на руки і, славлячи Бога, сказав: «Нині відпускаєш раба Свого, Владико, за словом Твоїм із миром, бо побачили очі мої Спасіння Твоє, яке Ти приготував перед всіма народами, Світло на просвіту поганам і на славу народу Твого Ізраїля!»

Слов’янське слово «стрітення» перекладається сучасною українською мовою як «зустріч». Стрітення — це зустріч людства в особі старця Симеона з Богом. Кожен з нас, віруючих людей, колись зустрівся з Христом, зустрівся з Церквою. І з моменту цієї зустрічі ми повинні судити себе за законами іншого світу. Чи було це в дитинстві або підлітковому віці, чи відбулася зустріч в зрілому віці, або Господь достукався до серця тільки в старості, але так чи інакше Стрітення з Господом відбулося і в нашому житті, а не залишилося далеко в минулих століттях і тисячоліттях.

Фото Василя Новікова

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: