Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

" width="100%" height="420" frameborder="0" allowfullscreen>

Слово Намісника

27.02.2017

Проповідь в перший день Великого посту

митрополит Павел

Після читання першої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського в храмі святої великомучениці Варвари м. Києва митрополит Павел звернувся до віруючих з напутнім словом: «…сьогодні ми зібралися в цьому храмі, щоб ще і ще раз нагадати собі про найстрашніші події, які відбулися в житті людства. Бог створив людину і ввів її в Едемський сад, який ми називаємо Раєм, Він ввів її в те місце, де Сам перебував безперестанно і хотів, щоб Його творіння завжди було разом з Ним.

Але подібно до дії в нашому житті численних заздрісників, так сталося і багато століть назад. Денниця колись був першим у Престолу Божого, забажав стати рівним Богу, за що був вигнаний з Неба. Ворог роду людського спокушає наших праотців, щоб відокремити творіння від свого Творця. І, на жаль, у нього це вийшло.

Господь звелів людині вкушати від будь-якого дерева, але не вкушати від дерева пізнання добра і зла. Диявол пропонує Єві плід від цього дерева, спокушаючи промовами про те, що люди стануть рівними Богу. І вона не встояла і спокусилася, а згодом спокусила і чоловіка.

Вони в мить побачили свою наготу, якої раніше не помічали, вони відчули страх, пристрасть, заздрість — все те, що і до цього дня існує в цьому світі. Адам сховався від Бога. До цього він споглядав Боже творіння, давав імена тваринам, але зло і послух не можуть мирно бути сусідами. Тепер Рай в його очах уже не був тим самим, і власна совість вигнала його звідти. З тих пір Адам не міг повернутися в свій дім — в Рай. Потім його спіткало горе і страждання через його синів: брат вбиває брата. Адам страждає від того, що залишився без Бога, що йому довелося поховати сина, що він позбувся найголовнішого — можливості постійно відчувати присутність Божу і спілкуватися з Ним.

І з часом гріхи і беззаконня тільки множаться. Дійшло до того, що людина піднімає руку на свого Творця, людина опльовує Його, розпинає на Хресті. Старий Адам від древа отримує прокляття, а Новий Адам — Христос через Хрест зміг відродити нас для нового життя і відкриває нам двері Раю. Колись ганебне древо стає тепер для нас знаряддям спасіння.

Нам дана честь і можливість увійти в Рай, але дуже часто ми проходимо повз нього — це свідчення нашої глухоти до заклику покаяння, до голосу нашої совісті. Пост дає нам можливість відкрити для себе Бога, упокорити свою плоть і, найголовніше, виробити в собі смирення. А вже в молитві людина знаходить єднання з Богом.

Якщо у нас і будуть траплятися падіння, не потрібно впадати у відчай, потрібно встати і йти далі цим шляхом посту, щоб по його закінченні з чистою душею і совістю зустріти Світле Христове Воскресіння», — завершив владика Намісник.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: