Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Вітання

02.09.2011

Співробітникам Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

митрополит Павел

Шановні працівники музею, дорогі брати та сестри!

Сьогодні ми відзначаємо дві визначні дати – 960-річчя заснування Києво-Печерської Успенської Лаври та 85-ї річниці створення Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Свята Києво-Печерська Лавра – унікальний духовний центр загально-християнського значення і одна з видатних світових святинь. Це центр міжнародного паломництва, осередок постійного молитовного подвигу ченців монастиря, які продовжують традиції древніх молитовників та просвітителів українського народу.

Протягом багатовікової історії монастиря на цьому святому місці формувалася духовність нашого православного народу та висока культура, свідченням якої стало безцінне надбання, дароване нам Господом. У лаврських печерах віками спочивають нетлінні мощі подвижників, які стали основоположниками нашої державності, вітчизняної писемності та медицини, їх імена відомі у кожному куточку нашої землі.

З часу свого заснування Лавра володіла величезними цінностями, серед яких були не тільки духовні, а й історичні та матеріальні. Але у XX столітті мирна пристань людських душ – Києво-Печерська Лавра – винесла на своїх раменах важкий хрест гонінь. Буря богоборництва і роки Великої Вітчизняної війни залишили нам лише уцілілі стіни Лаври, які впродовж віків були свідками молитовних воздихань та сліз Печерських подвижників, а потім стали мовчазними свідками страждань за віру Христову, любов до Бога та Церкви.

На той час, коли Лавра уперше за дев’ять віків припинила своє існування як монастир, багатьох із монастирської братії було заарештовано і заслано, а інші перебували у вигнанні, завдяки зусиллям мирян і щоденній праці музейних працівників, які часто навіть наражались на страждання та смерть, було збережено неперевершені зразки духовного мистецтва і те, що залишилося від колишньої величної слави древнього монастиря. Тому ми зберігаємо в серці та в пам’яті і вдячність, і повагу до тих співробітників музею, які, ризикуючи своїм життям, не тільки зберегли цінності, але й допомогли багатьом нашим співвітчизникам зрозуміти сенс цієї духовної спадщини.

Тож хочеться висловити глибоку подяку керівництву та усьому колективу Києво-Печерського історико-культурного заповідника за ті незабутні труди, які були понесені ними за часів безбожного радянського режиму, коли багато святинь вдалося зберегти тільки завдяки тому, що вони знаходилися у відомстві музею. Особлива подяка за вашу конструктивну співпрацю та допомогу у процесі відновлення духовного життя у Лаврі.

Нині виповнюється двадцять три роки з часу, коли монастирське життя у Києво-Печерській Лаврі було відроджено і у користування монастирю передано територію і споруди Нижньої Лаври. Я повсякчасно дякую Богу за Його велику милість до нас і за можливість жити та трудитися на території цієї видатної світової святині. Висловлюю глибоку подяку Предстоятелю Української Православної Церкви Блаженнішому Митрополиту Київському та всієї України Володимиру, Священноархімандриту цієї святої обителі, за його молитви, мудрі настанови, заохочування до єдності та миролюбства, які для братії монастиря, а також керівництва й колективу Києво-Печерського історико-культурного заповідника стали орієнтирами в об’єднанні зусиль для ефективної співпраці заради відродження духовного життя та збереження унікальної культурної спадщини.

Щиро дякую Марині Едуардівні, Валентині Михайлівні, а також колишнім керівникам Заповідника: Юрію Дем’яновичу Кібальнику, Людмилі Федорівні Хроненко, Ользі Прокопівні Коваль, Сергію Павловичу Кролевцю, – та усьому вашому колективу за самовіддане служіння, за те, що зберегли і зберігаєте історію, церковні святині і храми, духовну та культурно-історичну спадщину нашого народу. Адже завдяки цим трудам сьогодні Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник є одним з найбільш відомих і визнаних культурних центрів України. Культурно-просвітницька та науково-дослідна робота заповідника по праву високо цінується як в Україні, так і за її межами.

Закликаю Боже благословення на керівництво та співробітників заповідника. Нехай Господь примножує Ваші сили та натхнення у наших спільних трудах по збереженню й відродженню духовних цінностей і благочестивих традицій нашої Вітчизни, які необхідно повернути у свідомість і життя людей.

З повагою

Павел,
Митрополит Вишгородський і Чорнобильський,
Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври

https://youtu.be/8U26Z5MSc2o

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: