Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Коментарі

28.03.2023

КРИТИКА УВКПЛ ООН ДІЙ УРЯДУ УКРАЇНИ УНЕМОЖЛИВЛЮЄ ПОЗАСУДОВЕ ВИСЕЛЕННЯ УПЦ ІЗ КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКОЇ ЛАВРИ

митрополит Павел

Управління Верховного комісара ООН з прав людини у своєму звіті відмітило як дискрімінаційні та такі, що порушують права людини, намагання ухвалити законопроекти про заборону Української Православної Церкви. Також у документі відмічені факти відкриття кримінальних проваджень відносно православних священнослужителів та проведення обшуків та так званих безпекових заходів у єпархіях, монастирях та громадах УПЦ. Перелічені факти ця міжнародна організація вважає ознаками дискримінації по відношенню до нашої конфесії та фактично закликає Президента та уряд України до зміни політики, яка наразі безпідставно здійснюється відносно УПЦ.

Без сумніву Президенту та уряду слід взяти до уваги ці рекомендації та попередження та не допустити спотворення міжнародного іміджу України прийняттям дискримінаційного закону про заборону УПЦ, який просувається певними політичним колами.

Що стосується Києво-Печерської Лаври, то вочевидь зрозуміло, що відносно храмів та інших приміщень Лаври існує спір між монастирем УПЦ та державою в особі Міністерства культури та інформаційної політики України. Деякі органи влади вважають, що монастир повинен звільнити храми і приміщення негайно, але чинне законодавство України передбачає, що висновок у спорі може ухвалити лише суд після вивчення усіх доказів та аргументів сторін. Саме такий спосіб вирішення спорів існує в усьому цивілізованому світі.

Отже, поки немає судового рішення про виселення монастиря із приміщень Києво-Печерської Лаври, яке вступило в законну силу, не може йти мови про обов’язковість виселення УПЦ. У випадку застосування будь-яких заходів примусу у позасудовому порядку реакція міжнародних установ, у тому числі ООН, буде вкрай негативною для України, що вже підтверджується як документами ООН та інших організацій, а також нашими консультаціями із міжнародною спільнотою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: