Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Інтерв'ю

25.10.2009

Інтерв’ю у намісника Києво-Печерської Лаври з нагоди відродження лаврського храму

митрополит Павел

24 жовтня у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулося освячення храму на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» після реконструкції та повного відновлення первозданного вигляду святині. Віднині двері цього храму будуть постійно відкриті для віруючих. По завершенні чина освячення намісник Києво-Печерської Лаври архієпископ Павел відповів на запитання журналістів.

Ваше Високопреосвященство, що Ви відчуваєте сьогодні, коли в Лаврі відродився храм на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість»?

За роки священноархімандритства Митрополита Київського і всієї України Володимира та мої шістнадцять років намісництва – це чотирнадцятий храм, відроджений у Лаврі. Для мене це велика радість. Тому що, по-перше, люди будуть мати місце, куди прийти, по-друге, храм приведений у належний вигляд, відроджений з руїн, які були наругою не тільки над Лаврою, а й над людськими душами. Особисто я в цьому знаходжу спокій для душі, тому що найвище і найдорожче, що є в людини, − це молитва до Бога. Я дякую Богу, що Він дав мені можливість робити те, що найбільш необхідне для відродження Лаври.

Владико, розкажіть, будь ласка, у чому унікальність цього храму? Чому він так довго не функціонував?

Унікальність цього храму, названого на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість», в тому, що він функціонував при лікарні для паломників. Реставрація храму здійснювалася протягом тривалого періоду. Коли постало питання приведення його до належного стану, ми не квапились робити щось поспіхом. Ми хотіли, щоб храм набув того первісного вигляду, який він мав до 1918 р., і докладали всіх зусиль, щоб відроджена святиня послужила спасінню людських душ ще тисячу років і стала свідченням історичної пам’яті.

Владико, чи ведуться сьогодні ще якісь відновлювальні роботи в лаврських храмах?

Через деякий час ми плануємо звести новий храм біля Першої інфекційної лікарні, розташованої на території Лаври. Храм буде освячений на честь преподобних Сергія Радонезького та Агапіта Печерського. Ми уже розпочали роботу з підготовки документів. Архітектура будівлі не зміниться, буде замінено лише дах і встановлено купол. Цей храм необхідний людям, адже з його появою в людини, яка поспішає на роботу і не може спуститися до храмів, розташованих на території Нижньої Лаври, буде можливість помолитися Богу, попросити благословення на свої справи. У нас стільки хвороб, непорозумінь, а наші найперші помічники і цілителі – святі, і серед них преподобні Сергій Радонезький, покровитель студентів, та Агапіт Печерський, лікар. Як намісник Лаври я можу засвідчити тисячі зцілень людей, які приходять з вірою та молитвою до святої обителі. Сьогодні, коли ми страждаємо від Чорнобильської атомної електростанції, коли Господь попускає за наші гріхи різні хвороби, ми живемо молитовним заступництвом тих великих угодників Божих – святителів, священнослужителів, подвижників, які в різні часи несли свої подвиги в Лаврі.

Я дуже вдячний Богу. Дякую також людям, які допомогли відродити храм, створити цю красу. У першу чергу хочеться назвати Сергія Володимировича Льовочкіна, Юрія Анатолійовича Бойко, Володимира Петровича Дейнегу, Олексія Мефодійовича Кривопішина та висококваліфікованого іконописця, рукою якого багато ікон було написано в Лаврі, – В’ячеслава Горецького. Багато трудів було понесено Любов’ю Захарівною Поступаленко та іншими добрими людьми, які докладали великих зусиль, щоб відродити лаврські святині.

Дякую також усім журналістам, які приходять в Лавру висвітлювати радісні події, її історію. Ви є проповідниками, тому що кожне Ваше добре слово, яке Ви кажете до людей, западає в людське серце. Я хочу попросити Вас сьогодні, щоб Ви ніколи в житті не робили нічого, що могло б поганьбити Ім’я Боже, навпаки – проповідуйте. «За слова свої будеш виправданий і за слова свої будеш осуджений» (Мф. 12:37). А ви несете те слово, яке може зцілити людську душу. Люди прочитають, почують і, дякуючи Вам, прийдуть у Лавру. Дякую Вам за труди. Нехай Господь Вам допомагає і Боже благословення береже Вас.

Інтерв’ю підготувала Алевтина Ільїна

Фото Олександра Данілевського

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: