Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври

MP200200

Митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, вікарій Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України, Постійний член Священного Синоду УПЦ, голова Комісії у справах монастирів УПЦ

У миру - Лебідь Петро Дмитрович

Народився - 19 квітня 1961 р.

призначений намісником Лаври 30 березня 1994 року

Іменини - 12 липня

Хіротонія - 19 квітня 1997 р.

Митрополит Павел (Лебідь Петро Дмитрович) народився 19 квітня 1961 р. в селі Борбин Млинівського району Рівненської області.

Після закінчення середньої школи в 1978-1980 рр. навчався в Луцькому технікумі торгівлі.

У 1984-1988 рр. навчався в Московській духовній семінарії.

24 травня 1987 р. висвячений в сан диякона.

7 січня 1988 р. висвячений в сан ієрея.

У 1988-1994 рр. був настоятелем Свято-Успенського храму в селі Низкиничі Іваничівського району Волинської області (в даний час — Свято-Успенський чоловічий монастир).

У 1989 р. архієпископом Рівненським і Волинським Варлаамом (Ільющенко) пострижений у чернецтво з нареченням імені Павел в честь святого первоверховного апостола Павла.

У 1992 р. року возведений у сан архімандрита.

30 березня 1994 року призначений намісником Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

У 1996 році закінчив Київську духовну академію.

15 квітня 1997 р. Священним Синодом Української Православної Церкви призначений бути єпископом Вишгородським, вікарієм Митрополита Київського і всієї України. 19 квітня 1997 року відбулася хіротонія.

У 1997 р. очолив Синодальну комісію у справах монастирів Української Православної Церкви.

У 2003 року возведений у сан архієпископа.

29 січня 2010 р. увійшов до складу комісії Міжсоборної присутності Руської Православної Церкви з питань організації життя монастирів і чернецтва.

1 травня 2011 року возведений у сан митрополита з титулом «Вишгородський і Чорнобильський».

Рішенням Священного Синоду УПЦ від 14 червня 2011 року (Журнал №46) призначений постійним членом Священного Синоду УПЦ.


Відзначений  нагородамии Української Православної Церкви:

– Орден «За церковні заслуги» II ст. – 21.08.1999 р.

– Орден Святого рівноапостольного великого князя Володимира I, II, III ст.

– Орден Преподобних Антонія і Феодосія Печерських II ст.

– Ювілейний Орден Різдва Христового I, II ст.

– Орден Святого Андрія Первозванного.

– Орден князя Ярослава Мудрого II ст. – 19.04.2011 р.


Відзначений  нагородами Руської Православної Церкви:
– Медаль Преподобного Сергія Радонезького – 06.06.1988 р.

– Орден Преподобного Сергія Радонезького II ст.

– Орден Дмитра Донського I ст. – 02.10.2007 р.

– Орден Преподобного Серафима Саровського I ст. – 27.04.2011 р.


Відзначений  нагородами інших Православних Церков:

– Сербська Православна Церква – Орден Святого Сави II ст. – 08.10.1997 р.

– Польська Православна Церква – Орден Святої Марії Магдалини.

– Синайська Православна Церква – Орден Великомучениці Катерини.

– Орден Митрополита Тихона (Фонд Святителя Тихона).


Відзначений  державними нагородами:

– Орден «За заслуги» Президента України II ст. – 21.08.1999 р.

– Орден «За патріотизм» II ст. – 30.04.2000 р.

– Орден «Слава за вірність Вітчизні» – 25.07.1999 р.

– Медаль «10 років незалежності України» II ст. – 30.07.2001 р.

– Нагрудний знак «Знак Пошани» – 19.03.2001 р.

– Орден «Козацька слава» II ст. – 28.03.2001 р.

– Медаль «Почесний знак МВС України» – 04.01.2000 р.

– Хрест Пошани «За розбудову та становлення внутрішніх військ
МВС України» – 19.04.2001 р.

– Медаль МО України «Доблесть і честь» – 17.04.2001 р.

– Медаль МВС України «Хрест Слави» – 18.04.2001 р.

– Медаль «10 років МВС України» – 18.12.2001 р.

– Медаль «Почесна відзнака міжнародного фонду юристів України»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: