Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Фоторепортажі

03.10.2016

Зустріч митрополита Павла з Патріархом Єрусалимським

митрополит Павел

В рамках паломницької поїздки на Святу Землю Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відвідав Спасо-Вознесенський Єлеонській жіночий монастир РПЦЗ, що на горі Елеон, на якій було Вознесіння Господнє, зустрівся з ігуменею Моісеєю, також відвідав Гефсиманський монастир в ім’я рівноапостольної Марії Магдалини і Малу Галілею.

Ця місцевість розташована на вершині гори Елеонської, займає велику територію, яку прикрашає оливкова роща, що дала древню назву цьому освяченому Господом місцю.

На землі, благословенній Євангельськими подіями, в даний час знаходиться храм Воскресіння Господнього, дуже великий за розмірами, побудований в два поверхи. У крипті храму — усипальниця Єрусалимимських Патріархів.

Також є ще церква Смертного Благовіщення, набагато менша за розмірами, яка названа на честь сповіщення Божої Матері архангелом Гавриїлом про Її Успіння за три дні до нього.

Біля могили Патріарха Єрусалимського Діодора (Каравіліса) митрополит Павел звершив заупокійну літію.

В цей же день владика Намісник наніс візит Патріарху Єрусалимської Православної Церкви. В ході зустрічі Патріарх Феофіл сказав: «Ви маєте унікальну можливість перебувати в щоденному спілкуванні з мощами святих і маєте повне знання, не заглиблюючись, без богословських роздумів, що означає бути християнином, і що є справжній християнський подвиг.

У нас тут є інше від Бога — у нас є святі місця, місце Розп’яття Ісуса Христа і Всесвятій Гроб. Тут не можна залишатися байдужим, як би людина цього не хотіла. Це дає нам можливість усвідомлювати свою неміч і допомагає нам зрозуміти, що таке жити у гробі. І цей момент робить нас і вас єдиними!»

Патріарх Феофіл згадав про свій перший візит в Лавру в 1991 році в якості представника Патріарха Єрусалимського Діодора, перше знайомство зі святинями Києво-Печерської обителі, поклоніння святим мощам преподобних отців, помазання миром, яке витікає зі святих глав, що в Дальніх печерах перебувають.
«І тоді я відчув, що означає вираз “життя во гробі”. Не бійтеся і не лякайтеся того, що відбувається навколо Лаври.

Диявол не зайде туди, він уражений в печерах, там він горить. Він контролює весь світ, але його спотикання — Лавра у вас і Гроб тут. Я бачу, що відбувається в Україні, і моє серце болить від цього. Можна вирішити всі питання і всі проблеми. Але диявол не дає можливості їх вирішити тим людям, хто здатний це зробити. У Церкві діє Промисл Божий, Господь промишляє про все. Моє ставлення до Лаври особливе, і я дякую владиці Павлу за можливість завжди відвідувати Лавру, перебувати в її стінах і молитися біля мощей святих», — сказав Патріарх Єрусалимський Феофіл.

У відповідь митрополит Павел подякував Блаженнішому Патріархові за такі теплі слова, подякував за молитви про Православну Церкву в Україні і про мир в нашій країні, які щохвилини підносяться на Святій Землі, потім розповів про останні канонізації, які відбулися в Українській Православній Церкві, в тому числі і про двох Печерських святих: святителя Іоанникія (Руднєва) і преподобного Вассіана (Сліпого), а також запросив частіше приїжджати в Лавру, молитися у Печерських святинь і поклонитися мощам новопрославлених угодників Божих.

Патріарх Феофіл також подякував митрополиту Павлу, розповів про сучасний стан Єрусалимської Церкви і про життя християн на Сході.

На завершення бесіди Предстоятель Єрусалимської Православної Церкви та Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври обмінялися пам’ятними подарунками.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: