Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Подія

29.09.2010

Знайдено найдавніший збірник оповідань про заснування Печерського монастиря і його перших ченців

lavra.ua

Працівники Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки виявили в книгосховищі древній «Києво-Печерський Патерик» — зібрання літописних та агіографічних оповідань з історії Києво-Печерської Лаври.

Книгосховище, в якому було виявлено стародавнє видання, містить книги, датовані переважно XX ст., Тому набуття в його фондах стародруків — це унікальна знахідка.

У «Патерику» відсутня титульна сторінка, тому датувати книгу складно, проте попереднє дослідження дозволяє припустити час, коли вона могла бути надрукована. У виданні паралельно згадуються дві особистості — ігумен Києво-Печерського монастиря і цар Петр Олексійович. До того ж відомо, що в 1902 році «Києво-Печерський Патерик» побачив світ у двох варіантах — масовому виданні і подарунковому з гравюрами видатного художника Леонтія Тарасевича. Можливо, знахідка-стародрук відноситься до XVIII ст.

«Києво-Печерський Патерик» був складений в період розквіту староруської культури, який можна назвати «Золотим століттям», що передує періоду монгольської руїни, на основі літописних статей, послань Володимирського єпископа Симона та Печерського інока Полікарпа. Цей пам’ятник літератури оповідає про ті далекі часи і життя чернечої братії першого на Русі монастиря. На сьогоднішній день «Києво-Печерський Патерик» є першоджерелом для характеристики і вивчення періоду Київської Русі.

Монахи, що нині трудяться в Києво-Печерській Лаврі, в свою чергу велику увагу приділяють духовному надбанню Печерської обителі, покликаному благовістити людям про спасіння. З благословення намісника монастиря архієпископа Павла «Києво-Печерський Патерик» час від часу перевидається, щоб всі бажаючі могли взяти з цього невичерпного джерела мудрість духовну.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

житіє історія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: