Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Слово Намісника

18.05.2024

Жони Мироносиці супроводжували Господа навіть у годину Його випробувань

митрополит Павел

Христос Воскрес!

Свята Церква пам’ятає всіх cвоіх чад, що проходили життєвий шлях в той час, коли Господь перебував на землі серед людей, і тих, хто в наші дні служить Богу. У третю Неділю після Великодня ми звершуємо святкування на честь святих Жон Мироносиць. Цей день можна назвати днем матері, днем дружини, днем сестри, днем любові, заради якої жінка жертовно служить людству. Бо під час земного життя Спасителя святі Жони Мироносиці супроводжували Господа навіть у годину Його випробувань, коли апостоли розбіглись. Але святих жон не лякають ні смерть, ні ніч, ніхто і ніщо не могло їх відірвати від любові Божої, і вони скрізь і всюди слідували за своїм Божественним Учителем. Тому Господь по Своєму славному Воскресінні першій явився Пречистій Матері Своїй, а після – Марії Магдалині, яка ще не була просвічена Воскресінням Христовим, ще не були відкриті її духовні очі, і тому, як ми знаємо зі Священного Писання, вона не одразу впізнала Спасителя і, звертаючись до Нього як до садівника, запитала: «Господарю, скажи, де ти поклав тіло мого Божественного Вчителя?»

З того часу як Христос воскрес, вознісся на небо і сів одесную Бога Отця, Жони Мироносиці всюди були з Божою Матір’ю. Це Марія Магдалина, Марія Клеопова, Саломія, Іоанна, Марфа і Марія, Сусанна і безліч інших жон, які проповідували Христа і несли світові вістку про Його славне Воскресіння.

Чи є сьогодні Жони Мироносиці? Так, є. Їх мільйони. Протягом століть Жони Мироносиці свідчать про Христа, і навіть в найважчі часи, коли Церква була гнана, їх віра не холонула. Великомучениці Варвара, Катерина, Параскева, Анастасія та інші великі угодниці Божі йшли за своїм Божественним Учителем, життям і вірою проповідуючи про Нього. Серед Жон Мироносиць – наші мами, які народили і виховали нас, своїх дітей. В нинішні дні часто можна почути від священнослужителів, які пережили в XX столітті гоніння на Церкву, про Жон Мироносиць, яких називали «білими хустинками». За часів смути ніхто не міг зламати гарячої віри цих жінок. Вони стояли в храмі, знаючи, що за це можуть бути вигнані, відправлені у заслання, але, уповаючи на Господа, вони всі випробування приймали з радістю.

Жони Мироносиці завжди несли світло вчення Христового, вони завжди будуть проповідувати, а найкраща проповідь – це їх земне життя: відвідування храму, безперервна молитва, труди бдіння, а головне – любов до Бога, свого Творця, від Його прекрасного творіння.

Христос Воскрес!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: