Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Огляд ЗМІ

10.03.2023

Заповідник надіслав черговий ультиматум Києво-Печерській Лаврі

church.ua

10 березня 2023 року стало відомо про лист керівництва Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» на адресу Києво-Печерської Лаври з вимогою виселитися з обителі до 29 березня. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Свій ультиматум чиновники Мінкульту пояснюють висновками Міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій та рекомендацій щодо організації виконання окремих завдань, пов’язаних з діяльністю релігійних організацій в Україні.

«Враховуючи висновки Міжвідомчої робочої групи та листа Міністерства культури та інформаційної політики України 09.03.2023 № 06/34/2234-23, на основі п. 8.1. Договору Заповідник попереджає про розірвання Договору з 29.03.2023 року», – повідомили у попередженні.

Однак у цьому листі жодної інформації про юридичні підстави для таких дій не зазначено. Що ж до роботи згаданої у листі групи, то про зміст її висновків ніде не повідомлялося, а складалися вони, вочевидь, упереджено та з грубим порушенням юридичних норм.

Тож, єдиною підставою для відселення монахів з православної святині є лише забаганка чиновників з Мінкульту, так само як це було і за радянської влади у 60-х роках минулого століття.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: