Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Бесіда з Намісником

18.02.2024

Запитання – відповіді. Частина 2

митрополит Павел

– Владико, благословіть! Чи були у Вашому житті явні чудеса? Якщо так, то розкажіть про це, будь ласка. (Марія, м. Київ)

– Я завжди відчуваю на собі Покров Пречистої Божої Матері. Я людина по життю хвороблива, з самого дитинства багато хворів, але Господь завжди мене рятував. У дитинстві, мені тоді було два з половиною роки, на мені загорілася сорочка, коли я був біля печі, але мій хресний йшов повз, побачив мене і врятував. Далі по життю різного роду були хвороби. Щороку в день свята Воздвиження Животворящого Хреста Господнього ми підносимо сугубі молитви за тих, хто загинув під час пожежі в Московській духовній семінарії. П’ятеро людей померли, а я залишився живий. Тільки зараз розумію, яка милість була на вавилонських отроках, коли згадую, що у 1986 році ходив у вогні. Покров Божої Матері і ніщо інше як милість Божа через Божу Матір врятували мене тоді. За людськими мірками я розумів, що не маю права жити, але Господь і Пречиста Діва зберегли мене. Покров Божої Матері, молитовне заступництво преподобних Антонія і Феодосія, і всіх чудотворців Печерських, милість Божа завжди були, є і, сподіваюся, будуть наді мною.

 

– Сьогодні багато хто говорить про необхідність виконувати канони, жити за настановами Церкви… Чи справді це так важливо? Хіба не можна спастися, просто віруючи і маючи Бога в душі? (Віталій, м. Вінниця)

– Ми прийшли в цей світ, щоб навчитися жити. І, приймаючи вчення Церкви, ми повинні прийняти все те, що Господь нам дарував. А найголовніше – у Хрещенні Він дарує нам прощення наших гріхів, які має кожна людина, незалежно від того, де і коли вона народилася. Адам і Єва були першими людьми, і через них гріх увійшов у всяку людину, тому Христос і прийшов спасти всіх, весь людський рід. Ми ж повинні дякувати Богу, що ми охрещені, що ми є членами і частиною Святої Соборної Апостольської Церкви, яка утверджена Духом Святим і пізніше кров’ю мучеників. Сама по собі людина нічого не може зробити. Вона може проявляти тільки зусилля, але без допомоги благодаті Божої в неї нічого не вийде. У Церкві через її Святі Таїнства ця благодать кожному з нас і преподається. Сьогодні ми молимо і просимо Предтечу і Хрестителя Господнього Іоанна, щоб він ублагав Бога, і Господь помилував нас, адже ми, по суті, не зробили нічого, щоб отримати ту велику нагороду, яка уготована праведникам у Царстві Небесному.

 

– Владико, благословіть! Бажаємо Вам міцного здоров’я, бадьорості духу і стійкості в перенесенні всіх скорбот і випробувань! Моє запитання таке: як православному християнину ставитися до гомеопатії? Адже відомо, що багато преподобних Печерських лікували травами… (Фотинія, м. Ізмаїл)

– Святі угодники були лікарями. Вони лікували насамперед молитвою – це невидимий факт. А видимий факт – вони давали людям трави, якими самі харчувалися. Тому що всяка трава має цілющу силу. Господь так влаштував. Тільки ми вже перейшли більше на хімічні препарати. Але якщо правильно вживати трави, які ростуть, то можна використовувати ці дари Божі на благо. Та ж лобода – дика рослина, ставала корисною з рук Прохора Лободника. Для тих, хто з його благословення брав цю траву під час голоду – вона була хлібом, за молитвами праведника попіл ставав сіллю. А хто брав без благословення – це було гірким зіллям, неприємним на смак.  Господь усе мудро влаштував. Він дає нам можливість приймати липу, ромашку, чебрець… Сьогодні це намагаються називати словом «гомеопатія». Але якби ці вичавки з рослин виготовлялися з молитвою – було б зовсім по-іншому. Лаврські ченці були травниками… Так. Вони їли траву і давали її хворим. Але найбільше не трава допомагала, а сила молитов. Згадаймо їхнє життя. Один із ченців читав, не запалюючи свічки. У його підземеллі було таке сяйво, що він міг бачити букви. Затворники мали величезну силу духу. Пробути 30-40 років під землею, не виходячи на сонячне світло! Вони стяжали благодать Святого Духа. Адже вона сама собою не дається. Вона дається людині при народженні. Але рясність благодаті Святого Духа – вона тяжко здобувається постом, молитвою, утриманням душевних і тілесних почуттів. І Господь нагороджує таких воїнів даром зцілень. Те, що сьогодні називається гомеопатією – це дуже сумнівно. Будь-яке лікування необхідно узгоджувати із сімейним лікарем, щоб не завдати шкоди своєму здоров’ю самолікуванням і не стати жертвою обману.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: