Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Огляд ЗМІ

04.11.2022

З приводу «вигнання» ченців, які поминають Патріарха

spzh.news

Митрополит Павел розповів, що троє насельників Києво-Печерської Лаври вирішили залишити її без благословення.

«Ніхто нікого не вигнав та не виганяє за такі дії, — сказав Намісник Лаври. — Є люди, які після Собору УПЦ заявили, що ми тепер нібито розкольники. Вони перестали причащатися, ходити до храму та спілкуватися з братією. В результаті вони самі покинули монастир, але зробили це без благословення. Це чернець Лазар, о. Єлевферій та о. Климент».

За словами Намісника, в Лаврі Патріарха поминають у молитвах усі бажаючі насельники, але на службах виконуються рішення Собору. Щодо незгодних, то митрополит наголосив: пішли вони за власною ініціативою.

«Я не виганяв нікого, витримав паузу. Потім запросив їх до себе і спитав: “Чому ви не причащаєтесь”? Адже вони ходили по храмах, де Патріарха поминають, але навіть там ніде не причащалися. Я вважаю, що для ченця та священика це дуже тривожний знак. Адже за канонами, якщо священнослужитель не причащається протягом трьох недільних днів, то він має бути вивержений із кліру. А тепер уявіть, де травень (Собор УПЦ відбувся 27 травня, Ред.), а де листопад», – сказав митрополит Павел.

Він розповів, що насельники, які пішли, протягом довгого часу багато уваги приділяли темам, які того не цілком заслуговували: «Коли Патріарх зустрівся з папою римським (у Гавані, Ред.), вони мені наполегливо розповідали, що Патріарх — єретик, тепер ось інша крайність. Коли була популярна боротьба з кодами, вони виступали проти кодів, коли з’явився коронавірус, вони були проти, щоби братія здавали аналізи».

Оскільки насельники пішли без благословення, вони зараз перебувають під забороною: «Але якщо хтось із ігуменів чи намісників погодиться прийняти їх до себе, він може написати мені листа і тоді я заборону зніму. Зроблено це, щоб не було хитання чернечого та священицького чину».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: