Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Фоторепортажі

24.02.2023

Внесок Лаври у перемогу українського народу

lavra.ua

Untitled design - 1З початку війни соцвідділ Лаври невпинно надає посильну допомогу всім, хто постраждав від цього лиха. До 24 лютого 2022 року в новинах, які висвітлюють діяльність відділу соціального служіння Лаври, йшлося про дитячі будинки та розподільники, установи, де живуть самотні люди похилого віку, про постійну допомогу багатодітним сім’ям, людям з інвалідністю, малозабезпеченим.

Після цієї дати читачі нашого сайту дізнаються про те, що за благословенням Намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Павла ліки отримують лікарні, монастирські обителі, поранені та військові, а також ті люди, що звертаються безпосередньо за допомогою до Лаври. До храмів та медичних закладів доставляються продукти харчування та одяг. Необхідну допомогу отримала сім’я погорільців. Насельники Лаври відвідали філію «Київського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» та передали персоналу медичні препарати.

001-36Наступна публікація повідомляє, що з Печерського монастиря були доставлені «…Ліки до Київської міської клінічної лікарні № 6, де постійно надається кваліфікована допомога пораненим постраждалим українцям. Нагадуємо, що лікарські засоби можуть отримати не лише спеціалізовані установи, а й усі громадяни, які звертаються безпосередньо до відділу соціального служіння Лаври».

Звичайно, не про всі моменти та ситуації пишеться на сайті, коли отримували адресну допомогу медичні установи та люди під час цього тяжкого періоду. Але підтвердженням того, наскільки буває своєчасною така допомога, ми дізнаємось із публікації від 18 травня 2022 року: «Києво-Печерська Лавра постійно надає допомогу нужденним. Наразі особливу потребу у необхідних ліках відчувають медичні установи. Цього разу братія Печерської обителі передали медпрепарати у відділення екстреної медичної допомоги м. Харкова, а також до лікарень та шпиталів м. Києва.

Від керівництва медустанов надійшла письмово велика подяка за надану благодійну допомогу медпрепаратами для тяжкохворих опікових та онкологічних пацієнтів».

У стрічці новин за серпень 2022 року: «Братія Києво-Печерської Лаври допомогли з організацією збору гуманітарної допомоги жителям Чернігівської області, які безпосередньо постраждали від військових дій. Цей вантаж був доставлений насельниками монастиря на Чернігівщину, зокрема, передали продукти та ліки для тих, хто потребує допомоги, у храм, що знаходиться в селі Яцеве».

У вересні 2022 року: «Києво-Печерську обитель відвідали волонтери благодійної організації «Армія твій оберіг». Вона об’єднує компанії, приватних донорів та волонтерів з тими, хто потребує допомоги. У ході візиту було передано ходунки на колесах до соціального відділу Лаври, який опікується людьми похилого віку не лише у Києві, а й в інших містах України».

006-3Ілюстрацією того, що соцвідділ Лаври, як і раніше, не забуває про своїх «довоєнних» підопічних, служить повідомлення також у вересні 2022 року: «Братія Печерської обителі відвідали сім’ї з інвалідами та малозабезпеченими. Архідиякон Філарет відвідав киян, котрим особливо потрібна турбота та допомога. Всім вручили продукти харчування, а також знайшлась можливість і для слова підтримки у цей непростий час».

Ніщо не завадило у такий скорботний час привітати дітей зі святами. Підопічні соцвідділу отримали і солодощі, і іграшки, і добре слово втіхи та напуття від братії соцвідділу.

Але у пріоритеті, звісно, це ті, хто захищає наш український народ, нашу державу. З останніх публікацій (січень 2023 року): «…Для подальшої передачі медичним установам, де проходять лікування та реабілітацію після отриманих бойових поранень наші воїни, були отримані ліки. Медикаменти будуть передані волонтерами для шпиталів у Слов’янську та Краматорську, а також переселенцям із зон бойових дій, які зараз проживають у столиці».

Ще одна січнева новина: «Медикаменти, одяг та продукти харчування, автомобілі для допомоги пораненим передаються до всіх куточків країни, щоб допомогти пережити ці страшні дні випробувань.

Сьогодні були прийняті для передачі українським військовим на фронт та медичним установам лікарські засоби».

001 (4)Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра завжди була, є і буде святинею багатостраждальної України, поділяючи всі важкі випробування зі своїм народом, молитовно звертаючись до Всевишнього про Його велику милість до Своїх чад. Печерська обитель виконує свій християнський обов’язок, невпинно допомагає всім, хто потребує допомоги, бо в Євангелії говорить Господь, що хто бачив страждаючого і нужденного і допоміг йому, то допоміг Самому Христу: «…Оскільки ви зробили це одному з цих братів Моїх менших, то зробили Мені» (Мф. 25:40).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: