Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Вітання

06.06.2017

Журналістам України з професійним святом

митрополит Павел

Відкриваючи Євангеліє від Іоанна, ми читаємо: «Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Бог було Слово. Воно в Бога було споконвіку. Усе через Нього повстало, і ніщо, що повстало, не повстало без Нього. І життя було в Нім, а життя було Світлом людей…» (Ін. 1:1-4). Велику силу має слово: воно може як зцілити і воскресити, так і вбити. У цей день з особливою повагою хочеться вітати тих, хто своєю старанною працею через слово об’єднує, примиряє народ і відроджує націю.

Труд журналіста формує життєву позицію величезної читацької та глядацької аудиторії. На працівниках масмедіа лежить особлива особиста відповідальність за абсолютну чесність і правдивість при підготовці матеріалів. Безпристрасність і неупередженість у подачі інформації характеризують компетентного, професійно підготовленого співробітника ЗМІ.

Слід пам’ятати, що в Святому Письмі говориться про те, який великий гріх тих, хто поширює неправду, догоджає сильним світу цього, відходить від служіння Богу: «Хто ж спокусить одне з цих малих, що вірують в Мене, то краще б такому було, коли б жорно млинове на шию йому почепити, і його потопити в морській глибині» (Мф. 18:6). І якщо з одного боку засуджуються спокусники, то з іншого — наскільки звеличуються примирители ворогуючих: «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими стануть» (Мф. 5:9).

Тому Ваше покликання, як синів Божих, — залишити наступним поколінням неложну історію нашого багатостраждального народу. Прикладом в цьому нехай будуть для вас подвижники нашого найдавнішого монастиря. Завдяки їх літописам, листам, посланням, ми знайомимося з життям предків.

Святий Нестор Літописець, який своїми нетлінними мощами спочиває в Лаврських печерах, залишив нам безцінний труд — «Повість минулих літ». Вона повинна стати для всіх вас тим зразком, звіряючись з яким наступні покоління будуть оцінювати ваші труди.

Подвиг журналіста нелегкий, часто — небезпечний. Репортери, оператори, ведучі репортажів нерідко працюють в епіцентрі конфліктів, під час громадських заворушень і протистоянь, на лінії вогню, в гарячих точках. Існує загроза життю і здоров’ю, трапляються травми і смертельні випадки. І це робить вашу професію ще більш шанованою, відповідальною, місіонерською.

Будь-яка творча людина, яка прагне до моральної чистоти, часом неусвідомлено для себе прибігає до Бога як до Живоносного Джерела, з Якого черпає натхнення. Для справжнього журналіста духовним орієнтиром завжди повинен бути тільки Христос — Вічна Любов, Істина і Життя.

Вседержитель Господь нехай укріпить вас у подвизі, вбереже від багатоликих спокус світу цього, спасе від усякого зла, дарує здоровий розум і тілесні сили для несення трудів во славу Свою, на благо України і українського народу, і нехай наблизить через вас той час, коли в нашій державі кожна людина зможе з вдячністю помолитися за мир, який настав, і за відступ всіх духовних і соціальних негараздів.

Боже благословення нехай буде на всіх вас!

Митрополит Вишгородський і Чорнобильський,

Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: