Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Різне

28.01.2017

Вимоги до учасників православних виставкових заходів в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі

Дані Вимоги є обов’язковими для організаторів і учасників виставкових заходів, що проводяться в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Православна виставка — виставковий захід, спрямований на поширення православної віри і прилучення до духовної та культурної спадщини Православної Церкви широких верств суспільства. Виставковий захід може називатися православним, якщо частка церковних організацій або експонатів православної тематики представлена в загальному обсязі не менше 70%.

Організатор має право відмовляти в участі або відстороняти від участі у виставці особи і організації, що ведуть антицерковную, антигромадську та іншу діяльність, яка не відповідає справжнім Вимогам.

  1. Вимоги до учасників виставкових заходів

1.1. Для участі у виставковому заході необхідно мати:

  • представникам Синодальних установ — письмовий дозвіл голови Синодальної установи (оригінал);
  • представникам єпархій, монастирів, парафій, духовних навчальних закладів, братств і сестринств — письмове благословення єпархіального архієрея (оригінал);

1.1.2. У письмових благословеннях вказуються терміни їх дії.

1.1.3. Відповідно до 33 правила святих Апостолів, 13 правила IV Вселенського Собору, 7 правила Антіохійського Собору та ін. священнослужителі, що знаходяться поза своєї єпархії, повинні мати при собі письмове підтвердження свого канонічного статусу (діюче священицьке / дияконське посвідчення) і оригінал письмового благословення єпархіального архієрея (посвідчення про відрядження) на знаходження поза межами єпархії на час проведення православної виставки.

1.1.4. Духовенству не дозволяється перебування на стенді в богослужбовому вбранні (епітрахиль, поручі, фелонь) і звершення Таїнств, треб, єлеопомазання та інших церковних обрядів.

  1. Вимоги до експонатів, продукції і послуг

2.1. Принесення святинь.

2.1.1. Забороняється установка аналоя з іконою (або другою святинею) для молитовного вшанування.

2.2. Список треб.

2.2.1. Забороняється вивішувати список вчинюваних треб із зазначенням їх вартості. Розміщення списку без вартості допускається лише на столику стенду, його формат не повинен перевищувати розмір А4. У списку не повинно бути перерахування хвороб, побутових і тому подібних проблем.

2.2.2. Оригінал списку повинен бути завірений підписом і печаткою правлячого архієрея.

2.2.3. Прийом записок «за здоров’я» і «за упокій» на термін 40 днів, 6 місяців, 1 рік допускається тільки для тих храмів і монастирів, де богослужіння звершуються щодня. У список треб не повинне включатися т. зв. «вічне» поминання, як нездійсненне на практиці.

2.2.4. На виставкових заходах не допускається наявність учасників, орієнтованих тільки на прийняття треб.

2.3. Збір пожертвувань.

2.3.1. Представники підрозділів Української Православної Церкви, що збирають пожертви на користь установи, яку вони представляють, зобов’язані подати оригінал довіреності на право збору пожертвувань за підписом правлячого архієрея, а також намісника (настоятельки) монастиря, приходу, ректора духовного навчального закладу, з вихідним номером і датою, печаткою, зазначенням термінів дії довіреності і контактним телефоном.

2.3.2. Довіреність видається конкретній особі, яка буде безпосередньо працювати на виставковому місці, із зазначенням паспортних даних цієї особи.

2.3.3. Знаходження (в т.ч. тимчасове заміщення) будь-якої особи без оригіналу письмового доручення на збір пожертвувань суворо забороняється.

2.3.4. Ящик для пожертвувань (кухоль), що знаходиться на стенді, повинен бути виготовлений з міцного матеріалу (метал, дерево і т.п.), на ньому повинен бути замок (металева пломба) і паперова пломба з печаткою монастиря, храму, духовного навчального закладу, братства або сестринства, що перекриває лінію відкривання кришки ящика. Закріплення паперової пломби на скотчі забороняється.

2.3.5. Збір пожертвувань на т. зв. іменні цеглини допускається виключно для споруджуваних храмів і монастирів.

2.3.6. Збір пожертвувань поза виставкового місця суворо забороняється.

2.4. Церковні експонати і продукція.

2.4.1. Допускається експонування і реалізація ікон, облачень, церковного начиння, тільки відповідних церковній традиції.

2.4.2. Суворо забороняється експонування і поширення іконографічних зображень і ікон неканонізованих осіб.

2.4.3. Реалізація друкованих, аудіо-, відео- та мультимедійних видань православного змісту допускається за наявністю грифа «Видано з благословення…».

2.4.4. Реалізація періодичних видань допускається за наявністю грифа «Видано з благословення…».

2.4.5. Освітня і місіонерська продукція також повинна мати гриф відповідних Синодальних відділів.

2.4.6. Учасники православних виставок, бажаючі реалізовувати художню літературу, фотоальбоми, художні і документальні фільми, музичну продукцію, аудіокниги та ін., зобов’язані погодити перелік пропонованої продукції (єдиним списком) у Видавничій Раді Української Православної Церкви.

2.4.7. Забороняється надання послуг «православних психологів».

2.4.8. Під час православних постів на виставках забороняється реалізація скоромної продукції.

  1. Вимоги до безпеки проведення виставкових заходів

3.1. Забороняється:

  • поширення літератури, періодичних видань, інших товарів з екстремістським, антигромадським, окультно-містичним, еротичним і іншим змістом, таким, що суперечить вченню Православної Церкви і законодавству України;
  • продаж медичних препаратів, що відпускаються тільки за рецептом лікаря, БАДів, а також предметів інтимної гігієни, контрацептивів та інших фармацевтичних засобів.

3.2. Медичні препарати і продукти харчування, що реалізуються, повинні мати всю необхідну супровідну документацію (сертифікат якості, довідку з санепіднагляду та ін.) і дотримання умов і правил зберігання на період виставки.

3.3. Не допускається торгівля алкогольними напоями.

У разі систематичного порушення цих Вимог (ігнорування зауважень) будь-яким учасником виставки, Організатор виставки має право видалити порушника з виставки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: