Онлайн трансляція | 12 вересня
Назва трансляції
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
Конференції
Відбувся брифінг перед відкриттям Конференції «Києво-Печерська Лавра — Афон — Єрусалим: єдність крізь століття»
В рамках святкування 30-річчя відродження чернечого життя в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі та з нагоди відкриття Міжнародної конференції «Києво-Печерська Лавра — Афон — Єрусалим: єдність крізь століття» Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у Хрестовоздвиженському храмі монастиря зустрівся з представниками численних засобів масової інформації.
У зустрічі взяв участь також директор Міжнародного інституту афонської спадщини Сергій Шумило.
«В цьому році ми святкуємо також і 1035 років від дня народження преподобного Антонія Печерського, — сказав митрополит Павел, звертаючись до журналістів, — завдяки його працям і молитовному подвигу Лавра стала тим монастирем, значення якого важко переоцінити. А 30-річчя відкриття Лаври — це ще одне свідчення того, наскільки наші предки були невдячні Богу за цю милість, адже і будували своїм руками, і своїми руками руйнували.
Ми сьогодні не будемо з’ясовувати ту чи іншу правду, оскільки ми її практично не знаємо, але ми повинні пам’ятати, що вітер бездуховності, вітер гоніння на Церкву завжди був, є і буде в суспільстві. Але всі ми сьогодні щасливі, тому що причетні до відновлення цієї великої святині, нашої історичної святині — Києво-Печерської Лаври. Це і відродження з руїн Успенського собору, це — реставрація і відродження 27 храмів на території Лаври, це — відродження корпусів. Але найголовніше — це відродження людських душ!»
Сергій Шумило в свою чергу звернув увагу представників ЗМІ на те, що «зараз ми відзначаємо дві дати: зародження чернечого життя на Русі і відродження цього життя в Києво-Печерській Лаврі після десятиліть безбожництва, яке було в нашій державі, після десятиліть антицерковної пропаганди, заборони Церкви. І ось в 1988 році відбулися події, які ми можемо назвати також чудом Божим, коли заборона на віру і на Церкву значно спала, і була дана можливість відродження і Києво-Печерської Лаври, і багатьох інших святинь, і з того часу чернецтво почало відроджуватися.
Ці дати також збігаються зі святкуванням 1030-річчя Хрещення Київської Русі, і дуже важливо відзначити ці дати не тільки на рівні церковних богослужінь, а й на рівні громадськості та наукових кіл. Саме для досягнення цієї мети було прийнято рішення провести наукову конференцію, яка сьогодні відкривається в стінах Києво-Печерської Лаври. Вона зібрала сьогодні близько 80 відомих наукових діячів з 15 країн світу, які будуть вивчати історію Києво-Печерської Лаври і її зв’язки з іншими центрами Вселенського Православ’я, такими як Свята Гора Афон і Святий Град Єрусалим».
Також владика Павел і Сергій Шумило відповіли на запитання представників численних засобів масової інформації.
Редакція сайту www.lavra.ua
Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: