Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Духовна скарбниця

06.04.2024

“Від Мене це було…”

прп. Серафим Вирицький

«Від Мене це було» – це проникливий Божий глас, який відкрився душі, що напружено шукає волю Божу в кожній миті свого життя. Цей текст преподобний Серафим Вирицький адресував одному зі своїх духовних чад – єпископу, який перебував в ув’язненні. У ньому – відблиск найглибшої молитовної таємниці, що розкривається в бесіді Бога з душею людини. Це духовний заповіт старця, звернений і до всіх нас.


 

Від Мене це було (духовний заповіт)

Чи думав ти коли-небудь, що все, що стосується тебе, стосується і Мене? Бо те, що стосується тебе, стосується зіниці ока Мого.

Ти дорогий в очах Моїх, багатоцінний, і Я возлюбив тебе, і тому для Мене становить особливу втіху виховувати тебе. Коли спокуси повстануть на тебе, і ворог прийде, як ріка, Я хочу, щоб ти знав, що від Мене це було.

Що твоя неміч потребує Моєї сили і що безпека твоя полягає в тому, щоб дати Мені можливість боротися за тебе.

Чи перебуваєш ти в скрутних обставинах, чи серед людей, які тебе не розуміють, які не зважають на те, що тобі приємно, які тебе відсторонюють, – Від Мене це було.

Я – Бог твій, що розпоряджається обставинами.

Ти не випадково опинився на твоєму місці, це те саме місце, яке Я тобі призначив.

Чи не просив ти, щоб Я навчив тебе смиренню, – так от дивись, Я поставив тебе якраз у те середовище, у ту школу, де цей урок вивчають. Твоє середовище і ті, що живуть з тобою, тільки виконують Мою волю.

Чи перебуваєш ти в грошовій скруті, чи тобі важко зводити кінці з кінцями, знай, що Від Мене це було.

Бо Я маю у своєму розпорядженні твої матеріальні засоби. Я хочу, щоб ти прибігав до Мене і був би в залежності від Мене. Мої запаси невичерпні. Я хочу, щоб ти переконувався у вірності Моїй і Моїх обітниць. Нехай не буде того, щоб тобі могли сказати про нужду твою: «Ви не вірили Господу Богу вашому» (Втор. 1:32–33).

Чи переживаєш ти ніч скорбот, чи ти розлучений з близькими і дорогими серцю твоєму, – Від Мене це було.

Я – муж скорбот, що зазнав хвороб, Я допустив це, щоб ти звернувся до Мене і в Мені міг знайти втіху вічну. Чи обманувся ти в другові твоєму, в кому-небудь, кому відкрив серце своє, – Від Мене це було. Я допустив цьому розчаруванню торкнутися тебе, щоб ти пізнав, що найкращий друг твій є Господь. Я хочу, щоб ти все приносив до Мене і говорив Мені. Чи зробив наклеп на тебе хто-небудь – віддай це Мені і пригорнися ближче до Мене, прихистку твого, душею твоєю, щоб сховатися від «сперечання язиків». Я виведу, «як світло, твою правду і твоє право, як полудень» (Пс. 36, 6). Чи зруйнувалися плани твої, чи поник ти душею і втомився – Від Мене це було. Ти створював собі свої плани і приніс їх Мені, щоб я благословив їх. Але Я хочу, щоб ти залишив Мені розпоряджатися обставинами твого життя, і тоді відповідальність за все буде на Мені, бо надто тяжко для тебе це, і ти сам не можеш впоратися з ними, бо ти тільки знаряддя, а не дійова особа.

Чи відвідали тебе несподівані невдачі життєві і зневіра охопила серце твоє, знай – Від Мене це було.

Бо Я хочу, щоб серце твоє і душа твоя були завжди палаючими перед очима Моїми і перемагали б ім’ям Моїм усяку слабкодухість.

Не отримуєш ти довго звісток від близьких і дорогих тобі людей і через малодушність твою впадаєш у розпач і нарікання, знай – Від Мене це було. Бо цим томлінням твого духу Я випробовую міцність віри твоєї в непорушність обітниці, силу дерзновенної твоєї молитви за цих близьких тобі. Бо чи не ти вручив їх Покрову Матері Моєї Пречистої, чи не ти колись покладав турботу про них Моїй промислительній любові.

Відвідала тебе тяжка хвороба, тимчасова чи незцільна, і ти опинився прикутим до одру свого – Від Мене це було. Бо Я хочу, щоб ти пізнав Мене ще глибше в немочах своїх тілесних і не нарікав би на це послане тобі випробування, не намагався проникнути в Мої плани спасіння душ людських різними шляхами, а безропотно й покірно прихилив би вию твою перед Моєю благодаттю до тебе. Чи мріяв ти створити якусь особливу справу для Мене і замість того зліг на одр хвороби і немочі – Від Мене це було.

Бо тоді ти був би занурений у справи свої і Я не міг би привернути думки твої до Себе, а Я хочу навчити тебе найглибших думок, що ти на службі в Мене. Я хочу навчити тебе усвідомлювати, що ти – ніщо. Деякі з найкращих співпрацівників Моїх – суть ті, які відрізані від живої діяльності, щоб їм навчитися володіти зброєю безперестанної молитви.

Чи покликаний ти несподівано зайняти важке і відповідальне становище, йди, покладаючись на Мене. Я довіряю тобі ці труднощі, бо за це благословить тебе Господь Бог твій у всіх справах твоїх, на всіх шляхах твоїх, усім, що робитиметься твоїми руками. Цього дня даю в руку твою цю посудину священного єлею. Користуйся ним вільно, дитя Моє. Кожне ускладнення, що виникає, кожне слово, що ображає тебе, кожна перешкода у твоїй роботі, яка могла б викликати почуття досади і розчарування, кожне одкровення твоєї немочі і нездатності нехай будуть помазані цим єлеєм – Від Мене це було. Пам’ятай, що всяка перешкода є Божою настановою, і тому поклади в серці своєму слово, яке Я оголосив тобі цього дня, – Від Мене це було.

Зберігай їх, знай і пам’ятай – завжди, що всяке жало притупиться, коли ти навчишся у всьому бачити Мене. Усе послано Мною для вдосконалення душі твоєї, – Від Мене це було.

 

***

Молитва, щоб виконувати волю Божу

Співчутливий Пастир, добрий і лагідний, що бажає спастися всім віруючим у Тебе, помилуй, почуй це моє благання. Не прогнівайся, не відверни обличчя Твого від мене, але навчи мене виконати волю Твою! Бо я не шукаю, щоб була воля моя, але Твоя, щоб я Тобі догоджав, Милостивий! Амінь

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: