Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Конференції

08.07.2011

В Лаврі відбувся з’їзд настоятелів, намісників і настоятельниць монастирів УПЦ

Алевтина Ильина

https://youtu.be/J0G_1CBawVE

lavra.ua8 липня 2011 року в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корп. № 45) відбувся з’їзд настоятелів, намісників і настоятельниць монастирів Української Православної Церкви. У заході, що передував Ювілейному Собору УПЦ та який має на меті розглянути нагальні питання монастирського життя, взяло участь 170 осіб, які представляють монастирі всіх єпархій Української Православної Церкви. Засідання з’їзду керівників монастирів відвідали також архієреї: архієпископ Почаївський Володимир, єпископ Ніжинський і Прилуцький Іриней, єпископ Шепетівський і Славутський Володимир, єпископ Васильківський Пантелеімон, єпископ Запорізький і Мелітопольський Іосиф, єпископ Дрогобицький Філарет. У президії засідали: митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел (Лебідь), голова Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври; архімандрит Даміан (Давидов), намісник Свято-Введенського чоловічого монастиря Києва; ігуменя Михаїла (Заєць), настоятелька Свято-Миколаївського Городоцького жіночого монастиря Рівненської єпархії УПЦ; ігуменя Стефана (Бандура), настоятельниця Свято-Успенського Зимненського ставропігійного жіночого монастиря Володимир-Волинської єпархії УПЦ; ігуменя Серафима (Шевчик), настоятельниця Свято-Архангело-Михайлівського Одеського жіночого монастиря, голова Синодального відділу «Місія Церква і культура»; ігуменя Калісфенія (Шамайло), настоятельниця Свято-Покровського жіночого монастиря столиці.
Відкриваючи з’їзд, митрополит Павел прочитав молитву перед початком всякого доброго діла і привітав присутніх. Потім було оголошено регламент і позначені теми, заплановані для винесення на обговорення. Серед головних питань — реституція церковного майна і повернення монастирям історичних святинь, проблеми духовного наставництва, обговорення необхідності отримання чернецтвом духовної освіти, визначення оптимального терміну перебування в монастирі в якості послушників і ін.
Виступаючи з доповіддю, Високопреосвященніший Владика Павел зазначив, що, незважаючи на нелегкі умови сучасності та пов’язані з ними труднощі, процес відродження монастирів Української Православної Церкви триває, відроджуються колишня впорядкованість чернечого життя і благоліпність обителей, влаштовується побут монастирських громад. Це звершується молитвами і трудами настоятелів та ігумень, насельників і насельниць обителей. Але першочерговим є висока місія монастирів — вони повинні відповідати тим духовним вимогам, які хотіли б бачити в них паломники і прочани — бути форпостами віри, острівцями духовності. Тому головну увагу варто приділяти вирішенню внутрішніх питань, створенню сприятливих умов для духовного становлення і зростання чернецтва. Цьому, перш за все, сприяє духовне наставництво.
Обговорюючи питання, що стосуються улаштування духовного життя, учасники з’їзду в більшості випадків прийшли до одноголосної думки. Вдумливого підходу і глибокого аналізу вимагало обговорення питання практики одкровення помислів духовному отцю. Піднімалися також питання дисципліни в монастирі та зовнішнього вигляду ченців, питання наречення імені при постригу і накладення єпитимій. Учасники з’їзду ділилися традиціями звершення в їх монастирях келійного правила і особливостями монастирської трапези в період посту і церковних свят. Особливу увагу при розгляді цих питань було приділено тим, хто прийняв вищу ступінь чернецтва — схимникам, які не несуть послухів-трудів, але постійно перебувають в молитві та суворому подвижництві. Окремою темою стало питання частоти причастя Святих Христових Таїн.
Після обговорення всіх пунктів порядку денного робота продовжилася в режимі запитань і відповідей. Потім учасники з’їзду мали можливість поділитися один з одним досвідом улаштування монастирського життя в їхніх єпархіях. По завершенні роботи з’їзду керівників монастирів ігуменя Серафима (Шевчик) від імені присутніх висловила голові Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви митрополиту Вишгородському і Чорнобильському Павлу подяку за труди і батьківську увагу до монашеських обителей і їх насельників. У свою чергу митрополит Павел подякував усім, хто прибув до Києво-Печерської Лаври, щоб взяти участь в з’їзді. Високопреосвященніший Владика зазначив, що це знаменна подія свідчить про єдність, яка є надійною основою плідного співробітництва на церковній ниві заради досягнення головної мети — облаштування внутрішнього життя монастирів і виховання їх насельників і насельниць гідними високого монашеського покликання.
Після прочитання подячних молитов засідання з’їзду настоятелів, намісників і настоятельниць монастирів УПЦ було оголошено закритим. На згадку про подію зроблено пам’ятний знімок.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: