Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Презентація

10.11.2016

У Лаврі представили унікальне видання «Повісті…» прп. Нестора Літописця

иеродиакон Никодим

У день пам’яті преподобного Нестора Літописця, перу якого належать пам’ятки давньоруської писемності, в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври відбулася презентація унікального видання, що представляє собою відтворення головного труда преподобного — «Повісті минулих літ».

Захід відкрив Намісник обителі митрополит Павел, який представив нову книгу, випущену Лаврою. Також в презентації брали участь члени Духовного Собору і представники видавничого відділу. Владика Павел нагадав присутнім про те, що в цей день Свята Церква відзначає пам’ять преподобного Нестора Літописця, який мощами спочиває в Ближніх печерах, зазначивши найбільше історичне значення його трудів для його сучасників: літературних та історичних пам’яток, що стоять біля витоків зародження Православ’я в Київській Русі, які не втратили духовну цінність і донині.

Результатом кропіткої праці братії Києво-Печерської Лаври з’явилася книга, оформлена орнаментами і буквицями, які були відтворені вручну, також був використаний ручний набір тексту. Видання ілюстроване мініатюрами Радзивіллівського літопису. Радзивіллівський літопис є продовженням «Літопису минулих років», в якому описуються історичні події аж до 1206 року, зберігся в двох списках XV століття.

Відповідаючи на питання журналістів, архімандрит Нестор, казначей Києво-Печерської Лаври відзначив, що автор в «Повісті минулих літ» не просто виклав хронологію подій, а як високоосвічена людина свого часу дав аналіз і оцінку тим історичних звершенням, про які йшлося в літопису. Крім того, за словами архімандрита Нестора: «…буквально в кожному реченні можна відчути духовну силу його особистості».

Потрібно зауважити, що дане видання можна кваліфікувати як книгу в книзі, яка максимально повторює давній оригінал, при цьому текст давньослов’янською мовою продубльований перекладом на сучасну літературну мову.

У відповідь на запитання журналіста про причину вибору дати презентації, Намісник Лаври митрополит Павел розповів про те, що саме в цей день відзначається пам’ять автора літопису «Повість минулих літ» преподобного Нестора Літописця, привітав ще раз всіх з цим святом, уточнивши, що цей святий може бути небесним покровителем журналістів.

Владика провів паралель з тим, що правильно було б дні пам’яті багатьох святих відзначати на державному рівні, подібно до того як, наприклад, день пам’яті великого князя Володимира, зазначивши, що: «…не варто забувати людей, які нам нагадують не тільки про земне, а про сходження на духовну висоту, про молитовників за нашу Церкву, нашу землю, наш народ. І саме сьогодні своєчасно ми, прославляючи святого Нестора Літописця, показуємо людям його труди. Ось тому потрібно свята церковні відзначати на державному рівні, щоб вони, не втрачаючи свого духовного значення, відзначалися на національному рівні».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: