Онлайн трансляція | 12 вересня
Назва трансляції
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
Проповіді
У день пам’яті свт. Михаїла, першого митрополита Київського
В ім’я Отця і Сина і Святого Духа!
Дорогі брати і сестри! Сьогодні ми святкуємо і вшановуємо отця нашого, що у лику святих, Михаїла, першого митрополита Київського і всієї Русі, чудотворця. Як свідчить Іоакимівський літопис, святитель був за походженням сирієць, а за іншими літописними даними – болгар або серб.
Коли святий рівноапостольний князь Володимир вирішив просвітити Русь Святим Хрещенням, він направив до Царгорода послів із проханням надіслати в нашу землю пастирів. Патріарх Миколай II Хрисоверг послав до Корсуня шість єпископів, безліч священнослужителів і кліриків на чолі з митрополитом Михаїлом, «чоловіком премудрим і святого життя». Греки привезли із собою ікони, богослужбові книги слов’янською мовою, церковне начиння і мощі угодників Божих.
У 988 році митрополит Михаїл разом із новохрещеним князем прибув із Корсуня до Києва. Де розпочав своє ревне служіння з поширення християнської віри на Русі. Хрестив 12 синів князя Володимира, бояр, і київський народ, що зібралися для цього на Дніпрі. І поширював віру Православну в містах: Новгороді, Ростові, Переяславі, Чернігові, Білгороді, Володимирі-Волинському та інших містах всієї Київської Русі.За словами літописця, при святому Михаїлі «віра Православна розквітла і засяяла як сонце».
Святитель вирізнявся лагідністю, смиренністю, невтомністю в працях і був справжнім отцем для своєї пастви, мудрим і суворим ієрархом. За свідченням Никонівського літопису, святитель відійшов до Господа в Києві 992 року 28 червня за новим стилем.
Коли святитель був прилічений до лику угодників Божих, точно невідомо, але його ім’я значиться в списку преподобних Антонієвих печер. Його ім’я згадано в книзі акафістів з канонами, надрукованій у Печерській друкарні у 1677 році – в 9-й пісні, 1-му вірші «Правила преподобних отців Печерських».
Образ святителя Михаїла традиційно пишуть на найпоширенішому варіанті ікони Собору Києво-Печерських святих, відомої з першої половини XVIII століття.
Спочатку мощі святителя почивали в Десятинній церкві, а близько 1103 року їх було знайдено нетлінними і перенесено в наші Ближні печери, де вони перебували до 1730 року. Потім їх було перенесено в соборну Печерську церкву. Тут вони почивали відкрито в спеціальній раці до 3 листопада 1941 року, коли Успенський собор було підірвано.
Ми віримо, що молитвами першого митрополита Київського і всієї Русі Господь укріпить нас у подвигу стояння у вірі, утвердить Православ’я у святому граді цьому та країні нашій, а нас помилує і також зробить спадкоємцями Царства Небесного з усім Собором отців Києво-Печерських на віки віків, амінь!
Редакція сайту www.lavra.ua
Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: