Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Презентація

30.07.2020

Святитель Іоанникій — митрополит Київський і Галицький

прот. Титов Федор

001-2У 2016 році в день великого свята Успіння Пресвятої Богородиці в Лаврі відбулася канонізація святих угодників, які були тісно пов’язані з нашою обителлю і закінчили в її стінах свій життєвий шлях. Новим заступником і молитовником у Престолу Божого був проголошений митрополит Київський і Галицький Іоанникій (Руднєв; +1900).  

Труд профессора протоиерея Федора Титова о святителе «Высокопреосвященный Иоанникий, митрополит Киевский и Галицкий»


Святитель Іоанникій — митрополит Київський і Галицький, член Святійшого Синоду, головуючий Московської Синодальної контори, голова Православного Місіонерського товариства в Москві, почесний член Санкт-Петербурзької та Київської духовних академій, член товариства відновлення Православ’я на Кавказі (в миру Іоанн Руднєв) народився в Тульській губернії в родині сільського диякона Максима Руднєва. Навчався з 1840 по 1845 рік у Тульській духовній семінарії і далі, до 1849 року, — в Київській духовній академії, закінчивши курс наук з зарахуванням до першого розряду вихованців.

Перші 11 років служіння святителя Іоанникія Господу і Церкві були пов’язані з Києво-Печерською Лаврою і Київською духовною академією.

11 жовтня 1849 року згідно з власним проханням був пострижений в чернецтво з нареченням імені Іоанникій і призначений вчителем Священного Писання в Київську духовну академію. З 1850 по 1853 рік виконував посаду помічника інспектора академії, викладав викривальне богослов’я. У 1851 році переміщений з класу Священного Писання на клас богословських наук, за свою працю нагороджений набедреником.

У 1851 році Іоанникій був зведений в ступінь магістра і перейменований в бакалавра академії. 6 листопада того ж року «за відмінну доброзвичайність і ревність у виконанні своїх обов’язків» зведений в звання соборного ієромонаха Києво-Печерської Лаври. 1 лютого 1852 року одержав магістерський хрест. У 1852-1853 роках виконував посаду інспектора Київської духовної академії і заслужив архіпастирське благословення і вдячність. У вересні 1853 року призначений членом Внутрішнього правління академії. 25 вересня того ж року оголошено йому благословення Святійшого Синоду «за старанні і корисні праці».

У 1856 році Святійшим Синодом призначений інспектором в Київську академію і екстраординарним професором богословських наук.

Читати докладне житіє можна за посиланням

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: