Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Прп. Тит воїн (XIV)

Tit voin

Пам’ять 11 березня

Докладних відомостей про життя преподобного Тита воїна досить мало.

Вперше згадується на картах Дальніх печер з 1661 року.

Видане владикою Модестом старовинне монастирське рукописне сказання говорить: «Преподобний Тит воїн. Коли йому на війні пробило голову, він залишив військову стезю і прийшов в монастир, і до кончини оплакував свої гріхи. І перед смертю йому було відкрито, що Господь Бог прощає його гріхи».

За словами того ж владики, напис на дошці, яка колись закривала мощі подвижника, читався так: «Преподобний Тит воїн, перебуваючи на війні, виявився ледь не смертельно поранений зброєю в голову, і через це перестав воювати, втративши колишні сили. Прийшовши в монастир Печерський, він був прийнятий преподобними отцями, що жили тут, і одягся в чернечий чин, і відважно подвизався постом і молитвою, озброюючись проти невидимого ворога, і невпинним плачем здобув таку благодать, що перш кончини був удостоєний звістки про відпущення своїх гріхів, і переселився душею на Небо, до торжествуючих сонмів».

Окремо пам’ять святого подвижника святкується 12 березня (27 лютого за ст. ст.), в день преподобного Тита, що в Ближніх печерах спочиває.