Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Прп. Ігнатій, ігумен Печерський (1435)

Ignatiy copy

Пам’ять 2 січня

Преподобний Ігнатій від юності дотримувався чистоти і непорочності. Прийнявши на себе іночеський чин, святий своїм життям, покірливістю і любов’ю до всіх звернув на себе погляди всіх. Браття по монашеству так любила і шанувала його, що одноголосно обрала його настоятелем, керівником і пастирем чернецтва в Печерській обителі. Але святий Ігнатій, маючи вищий сан за других, не зменшував подвиги чернечі. Навпаки, він перевершував братію і чеснотами – постом, молитвою і смиренням.

Його старанні молитви і священнослужіння чудотворно діяли на інших. Болящі зцілювалися його молитвою і навіть одним споживанням просфори, на якій він священнодіяв. Велика сила доброчесного святого життя! Велика сила побожних священнодійств і віри, з якою приймаються святі просфори! Досягши старості, преподобний Ігнатій відійшов до Господа.

Мощі подвижника вперше відзначені на карті Дальніх печер 1703 року підписом «архімандрит Ігнатій». «Служба» святим Дальніх печер в друкованому збірнику 1763 року взиває: «Ігнатіє, пастирюіночествующіх і цілителю болящих!» Окремо пам’ять подвижника відзначається 20 грудня (2 січня), в день святого священномученика Ігнатія Антіохійського.