Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Прп. Агафон Чудотворець (ХIII - XIV)

Agafon chud copy

Пам’ять 5 березня

Ім’я Агафон перекладається як «благий». Преподобний і життя мав благе, надихаючи оточуючих його багатьма своїми чеснотами.
Жив він приблизно не раніше другої третини XIII – початку XIV століття.

Знаючи, що рід людський позбувся Рая через неутримання і порушення поста, яким була заборона на вкушання яблука від Древа пізнання, він відмовився від світського марного життя і обрав подвиг посту.

На цьому шляху він переміг всі підступи невидимих ворогів, подолав усі спокуси і всі напасті бісівські: гріховні прагнення плоті, нечисті бажання серця, похмурі і тривожні думки… За це він був нагороджений від Господа спокоєм душі, духовним просвітництвом розуму і серця, чистим спогляданням майбутнього блаженства праведних.

Повністю віддавши себе незворушній молитві, він отримав багаті дари від Духа Святого: ясне пізнання істинного шляху чеснот, цілющі благодатні сили і дар пророцтва. Давній напис над його гробом сповіщав, що преподобний Агафон був «досконалий угодник Божий, яко пророк майбутнє сповіщаючий; яко лікар, покладанням рук своїх немічні зцілюючий; яко святий, на небі зі святими у славі, тілом же в нетління встає з преподобними тут (в печері) перебуваючи».

Заздалегідь передбачаючи свою кончину, преподобний Агафон підготував себе до зустрічі з Господом і 5 березня переселився в Його Небесні Обителі.

Окремо пам’ять подвижника вшановується 5 березня (20 лютого за ст. ст.) в день святого Агафона, папи Римського.