Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Коментарі

12.10.2017

«Свята Лавра — це головна святиня нашого народу…»

митрополит Павел

Дорогие братья и сестры!

000Сьогодні нам дзвонять і до нас приходять люди, які висловлюють крайнє занепокоєння інформацією про підготовлювані безчинства і захоплення Лаври в період з 14 жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, і аж до 17 жовтня, коли будуть проходити акції і мітинги в м. Києві. Мені дуже хочеться вірити, що цього не станеться. Але, з огляду на складну ситуацію, я звернувся з листом до Президента України, Прем’єр-міністра України, керівництва силових структур: СБУ, Генеральної прокуратури України, МВС України, Національної поліції України про вжиття необхідних заходів щодо захисту прав Української Православної Церкви та недопущення конфліктів і провокацій на території Києво-Печерської Лаври.

І хотів би звернутися до вірних чад Церкви Христової з проханням про молитовну підтримку в ці дні.

А якщо ви невіруючі люди, не робіть зла тим, хто вірить. Тому що прийде час, хочете ви чи ні, ви зустрінетеся з Христом, і доведеться відповідати за свої вчинки і дії в земному житті.

Ми сьогодні звертаємося до всіх з проханням, щоб кожна людина замислилася над тим, для чого вона живе в цьому житті, що робить, які цілі переслідує. Києво-Печерська Лавра — це Третій уділ Пресвятої Богородиці, знаходиться під особливим Її заступництвом, наш монастир заснований преподобним Антонієм з благословення Гори Афон. Протягом усіх століть Лавра пережила різного роду спокуси і напади, багато відбувалося сумних подій. Після розгромів ворога монастир занепадав, але молитвами преподобних отців Печерських і милістю Божою Матері знову відроджувався.

У 1917 році були гоніння на священнослужителів, храми закривалися і руйнувалися. У 1918 році був розстріляний перший новомученик митрополит Київський і Галицький Володимир, після чого Лавра через два роки була закрита. У 1941 році був замінований і підірваний Успенський собор. А в 1961 році всіх монахів вигнали з монастиря, частину заарештували, частину відправили в колонії, ще частину — до психіатричних лікарень. Лавру перетворили на музей. Невже ми знову хочемо написати чергову сумну сторінку в історії Лаври і Церкви? Хочеться не допустити, щоб повторилися жахливі події безбожних атеїстичних часів, коли руйнували храми, руйнували монастирі. Безліч архієреїв, священнослужителів і віруючих були знищені, тому що диявол вилив на них свій гнів, так як вони не разом з ним.

І ось сьогодні історія повторюється. Але треба пам’ятати, що у тих, котрі руйнували святині і насміхалися над святинями — у них була страшна доля. Не повторюйте помилок минулого. Знайдіть Бога в душі і пізнаєте милість і милосердя Господнє. Свято дане людині для молитви і відпочинку від суєти світу. І не варто такий святий день використовувати для задоволення своїх якихось амбіцій — акцій протесту, мітингів, безчинств. Не варто піднімати свій «авторитет», загострюючи ситуацію навколо великої святині і сіючи смуту в серцях людей.

У цей день Церква молить, щоб Господь зберіг нашу країну, в якій ми живемо, — суверенною, єдиною, нероздільною. Наша країна — це наша історія. Приєднайтесь до загальної соборної молитви, проведіть час душекорисно і душеспасительно. Тому що прийде час, і доведеться вам звернутися до Господа. Це єдина правильна інстанція — Бог, Який дає людині напоумлення.

Тому я всіх закликаю до мирного сприяння і одне прошу — не робіть безчинств. Пам’ятайте, що той, хто взяв меча, від меча і загине. Ми молимося за країну нашу, за православних людей і неправославних. Ми молимося за тих, хто ще не пізнав Господа, щоб Господь їм відкрився. Хто безчинствує — щоб Господь змирив. Щоб будь-якій людині Господь дав можливість побачити Царство Небесне. Ми знаємо, що наша допомога від Господа, що створив небо і землю. Ми хочемо в нашій країні миру, процвітання і всім благословення.

Сердечно всіх вітаю зі святом. Закликаю всіх до молитви в ці дні. Тому що жодна революція, жодні зіткнення за весь період світової історії крім смерті і ганьби нічого іншого не принесли суспільству. За останні роки на Лавру було скоєно кілька посягань, але Пресвята Богородиця відводила біду. Ми віримо, що в великий день — Покрови Пресвятої Богородиці Матір Божа покриє нас Святим Своїм Омофором і збереже від зла. Адже Свята Лавра — це головна святиня нашого народу, що об’єднує весь православний світ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: