Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Спогади

19.07.2016

Слово про історію Успенського собору Лаври

митрополит Павел
Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел відповів на запитання, пов’язані з початковим будівництвом, руйнуванням і відновленням Успенського собору обителі.
Він сказав, що всі події що сталися тут, відбувалися за Промислом Божим. Може бути, саме на цьому місці був поставлений хрест святим апостолом Андрієм Первозванним, що прорікав: «Тут бути граду великому і безлічі церков».
Преподобні отці Києво-Печерські прийшли на цю гору. «Була спочатку одна печера убога, але вона багата славою, подібно до тієї печери в святому граді Віфлеємі, що в ній народився Христос. І на цій горі народився Христос у вірі, в людських серцях», – сказав Намісник Лаври. Владика нагадав про те, як створювалася свята обитель, про будівництво Успенського собору, продовживши думку: «Безліч відбувалося і відбувається чудес в цьому храмі до сьогоднішнього дня».
Владика Павел продовжив викладення ключових подій, пов’язаних з Успенським собором, розповіддю про те, як 3 жовтня 1941 року він був замінований і підірваний: «Був трагічний день, коли була зруйнована церква не тільки для Лаври, не тільки для Києва, для України, а для всього Православ’я. Але Божа Матір не відвернулась від цього місця, Вона залишилася разом зі Своїми дітьми… Господь не дав ворогам посміятися над святинею, і храм на 2000 років Різдва Христового був відтворений».
У 1998 році в день святкування Собору Архістратига Михаїла був закладений перший камінь. Напевно, особливе благовоління у Господа до обителі, так як після руйнування Успенського собору зберігся тільки Іоанно-Богословський приділ.
Намісник дав таке пояснення: «…це Божа милість. Апостол любові, якому був присвячений храм, залишився разом з нами… Тому ми намагаємося зберігати віру Святу Православну, і як раз Успенський собор, Києво-Печерська Лавра – це є Сіонська світлиця, яка посилала в світ і посилає до сьогоднішнього дня своїх дітей, своїх апостолів… І не будемо виганяти з наших храмів, з нашої держави Божу Матір. Вона є Матір Бога, Вона народила нам Спасіння і Життя Вічне».
Браття і сестри! 
Працюючи над будівлями храмів і піклуючись про їх райське життя, ми тим дякуємо Господу нашому і благовіствуемо про Нього. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: