Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Коментарі

13.03.2020

Слово Намісника Лаври про екологію і загальносвітові епідемії

митрополит Павел

У своєму відеокоментарі ситуації з поширенням коронавірусу митрополит Павел зокрема зазначив: «Возлюблені у Христі браття і сестри, дозвольте привітати вас ще і ще раз з періодом. Великого посту, який ми зараз переживаємо. Піст умудряє людину, укріплює людину на її життєвому шляху, піст дає людині зрозуміти, що таке духовність. Інформація цих днів в засобах масової інформації спонукає нас звернутися з проханням і настановою. Ворог роду людського не дрімає. Він не хоче, щоб людина дотримувалася посту, щоб люди були разом, він сіє всякого роду ворожнечу і негаразди. Але люди, як блукаючі вівці, часто слідують за тими, котрі сіють ці розділення.

В даний час багато інформації про штучно створену проблему коронавірусу. Сьогодні багато говорять про коронавірус і закликають людей не збиратися в храмі. Потрібно владі, яка закликає закрити храми і заборонити людям ходити в храм, звернути увагу на екологічну ситуацію, що склалася в нашому місті останнім часом. Потрібно задуматися про те, скільки людей помирає від онкологічних захворювань, і не продавати людям препарати за страшно високими цінами.

Згадайте історію встановлення свята Знесення Животворящих Древ Хреста Господнього. В Константинополі були інфекційні захворювання, але не було тих препаратів, які є зараз. Тоді Патріарх, несучи Хрест Христовий, очолював хресні ходи. Разом з народом він ніс святиню по всьому місту, і зупинялися всякого роду епідемії. Потрібно згадати про це, а не закривати храми. Я сьогодні звертаюся до вас, браття і сестри, щоб ви в цій ситуації не створювали паніки. У нас є засіб, який може запобігти всім цим лихам. Це – покаяння, завдяки якому Господь може відвернути від нас Свій праведний гнів. Можливо, в ці дні Великого посту нам потрібно прийти до Бога, можливо, нам потрібно прибігти в храм, почати постити, молитися, почати прощати інших, почати бачити в інших не ворога, але брата? І тоді Господь може покласти перешкоду всякому злу.

Я закликаю всіх вас ходити до храму, не піддаватися паніці, причащатися, молитися біля чудотворних ікон, молитися святим Києво-Печерським і іншим чудотворцям нашої землі, щоб вони захистили нас. Дякую Богу за те, що маю можливість бути во Святій Соборній і Апостольській Церкві, в Церкві Православній, в Церкві Христовій і маю можливість звертатися до вас з проханням: не втрачайте віри, Христос не за горами, Христос з нами, Христос між нами. Якщо Він воскрешав померлих, якщо Він відкривав очі сліпим, якщо Він повелівав стихіями і припиняв будь-які хвороби, які були в людях, то у Нього і для нас вистачить милостей. Нам залишається тільки одне: вірити в Нього, не сумніватися в Його Божественній природі і в Його благодатній силі, яка немічних лікує і убогих наповнює. І нехай Господь напоумить кожного і дасть сили претерпіти спокуси і залишитися вірними Христу до кінця наших днів».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: