Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Проповіді

14.02.2024

Слово на Стрітення Господнє

митрополит Павел

photo_2024-02-14_10-14-55Коли минули сорок днів після Різдва Христового, Пречиста Богородиця разом зі святим Іосифом прийшла з Вифлеєма в Єрусалим до храму Божого, принісши сорокаденне Немовля Христа. За законом Мойсеєвим батьки повинні були приносити до храму для посвячення Богу своїх первістків на сороковий день після народження, при цьому належало на знак подяки Богу принести жертву. На виконання цього закону Матір Божа з Іосифом і принесли Немовля Іісуса до храму Єрусалимського, а для жертви принесли двох пташенят голубиних.

Цього дня за натхненням Духа Святого прийшов до храму Симеон Богоприїмець, людина праведна і благочестива, за Переданням — один із сімдесяти двох учених тлумачів-перекладачів, яким єгипетський цар Птолемей II доручив перекласти Священне Писання з єврейської на грецьку мову. Коли святий Симеон перекладав книгу пророка Ісаї і прочитав слова «Ось Діва в утробі зачне, і Сина породить», він подумав, що це явна описка, і замість «Діва» має стояти «Жінка», і вважав своїм обов’язком виправити текст.

Але Ангел Господній зупинив руку святого Симеона і запевнив його, що він не помре, поки не переконається в істинності пророцтва пророка Ісаї. Слов’янське слово «стрітення» перекладається сучасною мовою як «зустріч». Стрітення — це зустріч людства в особі старця Симеона з Богом. Кожен із нас, віруючих людей, колись зустрівся з Христом, зустрівся з Церквою. І з моменту цієї зустрічі ми повинні судити себе за законами іншого світу. Чи було це в дитинстві, чи в отроцтві, чи відбулася зустріч у зрілому віці, чи Господь достукався до серця тільки в старості, але так чи інакше Стрітення з Господом відбулося і в нашому житті, а не лишилося далеко в минулих віках і тисячоліттях.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: