Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Огляд ЗМІ

16.09.2022

Щодо приналежності Лаври УПЦ

church.ua

безымянный-6-113 вересня 2022 року під час конференції в УКУ «Релігійний мир чи “війна цивілізацій”» голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан нагадала, що Українська Православна Церква є найбільшою релігійною мережею в Україні, яка налічує близько 2 млн. активних вірян. Також чиновниця пояснила, до яких руйнівних наслідків можуть привести ідеї заборони УПЦ. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ news.church.ua з посиланням на YouTube-канал УКУ.

«УПЦ зараз є найбільшою релігійною мережею в Україні, в ній більше центрів, ніж у ПЦУ», — наголосила Олена Богдан.

Зокрема, у Києві, за словами голови ДЕСС, «найбільша кількість православних храмів — УПЦ, і це храми не порожні, вони не були порожні в квітні, вони не є порожні зараз, вони наповнені вірянами».

Також, як зауважила пані Богдан, в Українській Православній Церкві налічується близько 10 тис. священиків — «це приблизно вдвічі більше, ніж в ПЦУ».

Окрім того, голова ДЕСС заявила, що заборона УПЦ — це «найлегший спосіб дестабілізувати ситуацію в суспільстві, створити дуже серйозну протидію між громадянами, дуже серйозну боротьбу громадян і правоохоронних органів».

Коментуючи ініціативи передати Києво-Печерську Лавру в користування ПЦУ, пані Богдан зазначила, що у Києві ченців ПЦУ налічується до 50 осіб, в той час як в одній Києво-Печерській Лаврі є понад 200 чоловік братії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на YouTube-канал УКУ.

«Хтось запитував, скільки ченців ПЦУ в Києві? Менше 50. А скільки ченців в одній Києво-Печерській Лаврі, (це УПЦ)? Понад 200. Загалом у Києво-Печерській Лаврі — близько 600 осіб, разом із семінаристами, з викладачами академії», — зазначила голова ДЕСС.

Разом із тим пані Богдан підкреслила: «Комунальні рахунки Києво-Печерської Лаври сплачуються — це дуже великі суми; реставрації проводяться — це дуже великі суми. Їх сплачує не держава, ні. Їх сплачує релігійне об’єднання Українська Православна Церква».

Також чиновниця звернула увагу, що поряд з Лаврою є монастир ПЦУ.

«Навпроти Києво-Печерської Лаври — Свято-Феодосійський монастир, який належить ПЦУ, тобто у тій же локації є храм ПЦУ. Якщо ви зайдете в неділю на богослужіння, ви побачите скільки там людей, якщо ви запитаєте скільки там монахів, ви дізнаєтеся, але можна уже з легкістю припустити, знаючи, що загалом в Києві, в усіх монастирях ПЦУ менше 50», — зауважила голова ДЕСС.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: