Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Статті

26.02.2014

Псевдопоклоніння в печерах

иеродиакон Исаакий

Обережно, єресь!

Ось уже котрий рік, починаючи з 25 лютого і в продовження 7 днів, до мощей прп. Агапіта в Ближні печери стікається безліч людей, далеких від благочестивих традицій поклоніння святині. Вони нерухомо стоять в храмах і печерних коридорах, перегороджуючи таким чином дорогу до святих мощей преподобних отців, відкривають банки з водою, щоб вона «зарядилася», і шепочуть свою молитву в очікуванні сходження Святого Духа на мощі прп. Агапіта. Наче в інші дні Святий Дух від мощей відходить.

«Поки ти жива, людина, у тебе є шанс вимолити вічність в любові Божій для душі своєї. І поки у тебе є цей шанс, іди до Агапіта в святий тиждень і моли перед Духом Святим тільки про свою душу», — так пише Анастасія Нових, головний ідеолог цього «вірування», в книзі «Сенсей-II. Одвічний Шамбали». Ця письменниця пише російською мовою і позиціонує себе російською письменницею. Однак багато що говорить про те, що живе і пише свої книги вона в Україні. Про це свідчать українізми в тексті її книг, а то і прямі цитати з української мови, українські прізвища багатьох героїв, офіційний сайт, зареєстрований в українській доменній зоні com.ua, а також ще ряд фактів (про які пізніше), що однозначно вказують на Україну як місце проживання і творчості цього автора. Хоча, чи є такий автор насправді — дуже велике питання. Так, ми бачимо книги, що вийшли з-під її пера, картини, намальовані її пензлем, але Анастасія Нових не дала жодного інтерв’ю, не з’явилася ні на одному заході, її фотографії немає ні на її сайті, ні взагалі будь-де. І пише, начебто, про хороше — про душу, про любов, про добро, про істинне знання. Якби не одне але: головний герой всіх її книг — Сенсей, відносно молодий чоловік, лікар-костоправ, керівник секції східних єдиноборств. А також інтелектуал і філософ. Живе він у великому промисловому шахтарському місті, що на відстані трьох годин їзди від моря — ще одна вказівка на українське походження книг Анастасії Нових. Поступово занурюючись в розповідь про Сенсея, ми починаємо здогадуватися, що він — не проста людина, що він володіє якимись надприродними здібностями — може виліковувати людей одним поглядом, може матеріалізувати об’єкти з нізвідки, може читати думки, володіє даром ясновидіння і т. д. Перед ним преклоняються прості люди, яким відкрилося, хто він, і навіть ченці, що говорять з ним як з надприродною істотою. Розкидаючи натяки в продовженні всієї розповіді, автор створює у читача повну впевненість в тому, що Сенсей — це мало не Архангел Гавриїл або Іісус Христос в новому тілі, а, мабуть, навіть сильніше: Сенсей — це верховний правитель Шамбали Рігден Джаппо, що прийшов в світ як суддя, щоб вирішити — знищити цей світ або дати йому ще шанс.

До речі: на офіційному сайті письменниці пропонується задавати свої питання… Сенсею. Описано умови, згідно з якими Сенсей дає відповіді на питання: «Сенсей дасть повну відповідь тільки на одне питання в місяць, проте таке питання, яке читачі самі оберуть за ступенем значущості і важливості шляхом голосування на одному з трьох форумів». Крім того, «не можна ставити питання про життя і діяльність Сенсея, його особистість і все, що з нею пов’язано; не можна ставити питання про майбутнє, а також питання, відповіді на які могли б прямо або побічно привести до створення нового виду озброєння». «Для всіх, хто уважно прочитав книги Анастасії Нових і перейнявся сенсом вкладених в них знань, хто глибоко розуміє, кому саме буде задавати своє питання, прохання активно підтримати цей єдиний у своєму роді, унікальний і дуже значимий для багатьох людей проект!» — сказано на сайті. Дивують і політичні моменти в навчанні Сенсея. В одній з книг Сенсей розповідає про всесвітню змову, архонтів, масонів, Ротшильда, історичну місію слов’ян і т. д. Анастасія Нових зі слів Сенсея пише, що Ленін разом з Дзержинським шукав контактів з Шамбалою… Якщо розібратися, то подібна «пурга», яка потрапляє в голову молодої людини (а зрозуміло, що ця інтернет-секта спрямована саме на молодь), веде її до повної дезорієнтації в сучасному житті, вибиває землю з-під ніг.

Трактування християнства і культ Сенсея в книгах Анастасії Нових явно ведуть до сум’яття в душах віруючих. Чи не страшно, дорогі брати і сестри, на початку третього тисячоліття від Різдва Христового навіть припустити, що може прийти в світ інший суддя, щоб вирішити нашу долю?! Чи не безумство читати інші молитви невідомому Богу, коли навіть стародавні стіни нашої святої обителі просякнуті молитовним духом Печерських отців, які денно і нощно призивають ім’я Єдиного Господа і Спаса Іісуса Христа?! Дуже добре про це сказав Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Павел: «В сьогоднішні дні перед Великим постом з’явилося спотворення образу преподобного Агапіта Печерського, з якого малюють страшні портрети, вводячи людей в оману. Дорогі читачі, не спокушайтеся хибним закликом прийти до мощей протягом семи днів в році і пам’ятайте, що сьогодні виконуються слова Христа Спасителя, Який говорить: І скажуть до вас: Ось тут, чи: Ось там, не йдіть, і за ним не біжіть!” (Лк. 17:23). Так і про преподобного. Знайте, що преподобний Агапіт є заступник перед Богом, він не Бог і ніколи Ним не буде, він — творіння Боже, творіння, яке очистило себе від гріха і всякої скверни і стало спадкоємцем Царства Небесного, сином, як і ми всі є синами Божими. Тіло преподобного Агапіта Печерського залишилося на землі нетлінним, що свідчить про його велику віру, а душа його стоїть перед Престолом Божим. Не може бути ніякого “святого тижня преподобного Агапіта”, в який, як стверджують автори газетних статей, “Дух Святий перебуває в мощах Агапіта”. Пам’ять преподобного звершується 14 червня, в день його преставлення до Господа, і не треба сьогодні створювати лжевчення навколо преподобного.

Дорогі брати і сестри, приходьте до раки з мощами преподобного Агапіта в будь-який день. Не беріть книг і газет, що пропагують “святий тиждень Агапіта Печерського”, портретів преподобного Агапіта, написаних Анастасією Нових. Не оскверняйте святиню! Ця єресь, про яку сьогодні пишуть в книгах і статтях, безглузда, і поширення її в суспільстві і церковному середовищі неприпустиме. Іконописне зображення преподобного Агапіта існує вже майже тисячу років, воно затверджене Святою Церквою і Священним Синодом. Є Києво-Печерський Патерик — зібрання життєписів святих угодників Божих, невичерпне джерело правдивих знань про святих, тому, дорогі брати і сестри, бережіть свої душі від лжевчень».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: