Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Слово Намісника

24.05.2020

Проповідь Намісника Лаври в Неділю про сліпого

митрополит Павел

В ім’я Отця і Сина і Святого Духа.

Христос Воскрес!
Возлюблені у Христі браття і сестри!

У євангельському зачалі недільного дня про зцілення Спасителем сліпої людини розкривається зміст того, наскільки гріх спотворив людство. Цей гріх до сьогоднішнього дня розтліває людську природу. Багато буває різних випадків в житті, яким ми самі дивуємося. І ось сьогодні Господь йде в Єрусалимський храм і бачить сліпу від народження людину, і зцілює її.

Сьогоднішнє Євангеліє має для нас з вами сугубий сенс в ці дні, адже немає нічого більшого, ніж мати глибоку віру і надію на милосердя Боже. Всі ми грішні, але Господь велить прощати незліченну кількість разів тій людині, яка проти нас грішить, адже якщо ми хочемо бути прощеними, ми і самі повинні прощати. Світ у злі лежить, і кожна людина відповість за свої гріхи, за свою неправду і за свою брехню. Людина повинна творити іншим те, чого бажає сама собі, а всі ми бажаємо собі, своїй країні, своєму місту тільки миру, пам’ятаючи, що і це дано нам Богом. Сьогодні ми усвідомили, що таке жити без храму. Так, можна і вдома помолитися, але вдома людина молиться сама, а в храмі вона з’єднується спільною молитвою з усіма віруючими, і Господь виконує всі наші прохання і бажання, якщо вони на благо і для спасіння душі. І ми повинні думати про те, що з нами зараз відбувається. Сліпий отримав зцілення, і чого нам не вистачає, щоб отримувати просиме? Нам не вистачає глибокої віри, нам не вистачає надії, нам не вистачає милосердя один до одного. І якщо ми тільки це набудемо, Господь неодмінно виконає всі наші прохання.

У цей день Церква шанує святих рівноапостольних Кирила і Мефодія. Будемо просити святих братів, які жили в дев’ятому столітті і створили для нас азбуку, щоб ми могли спілкуватися один з одним, щоб Всещедрий Господь відкрив нам наші духовні очі, щоб ми могли бачити свій шлях до Бога, в Якому наше спасіння!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: