Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Огляд ЗМІ

23.11.2017

Програма наукової конференції «Київські Паїсівські читання»

afonit.info

У міжнародній науковій конференції під назвою «Київські Паїсівські читання» бере участь понад 50 науковців, богословів і священнослужителів з 13 країн світу: Україна, Греція, Росія, Румунія, Молдова, Великобританія, Франція, Італія, Польща, Німеччина, Австрія, Хорватія, Чехія.

За словами одного з ініціаторів проведення конференції, директора Міжнародного інституту Афонської спадщини (МІАС) Сергія Шумило,

…конференція покликана стати площадкою для обміну досвідом, системного і різнобічного обговорення, вивчення і популяризації спадщини прп. Паїсія Величковського, а також історії та впливу ісихазму і Афона в розвиток духовності, культури, філософії, мистецтва і літератури народів Центрально-Східної Європи.

Приурочена конференція до 295-річчя від дня народження прп. Паїсія Величковського і проводиться до дня його пам’яті (28 листопада) з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Предстоятеля Української Православної Церкви.

Крім того, в рамках конференції з Ново-Нямецького ставропігійного монастиря до дня пам’яті прп. Паїсія Величковського в Києво-Печерську Лавру будуть вперше принесені для поклоніння святині прп. Паїсія — ковчег з частиною його мощей, іконописний образ і посох, що належав старцю за життя.

Організатори конференції: Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра, Міжнародний інститут афонської спадщини, Таврійський національний університет ім. В. І. Вернадського, Кафедра славістики Ясського університету ім. Олександра Іоанна Кузи (Ясси, Румунія). За підтримки Паломницького Центру Української Православної Церкви та Благодійного фонду Покрова Пресвятої Богородиці.

ПРОГРАМА

Міжнародної наукової конференції

«КИЇВСЬКІ ПАЇСІВСЬКІ ЧИТАННЯ»

27 листопада, понеділок

9.15 – 10.00: Реєстрація учасників конференції.

10.00 – 11.20: Пленарне засідання. Частина 1.

(корп. № 45).

Засідання ведуть: Архієпископ Ірпінський Климент, єпископ Бородянський Варсонофій, Шумило Сергій Вікторович

10.00 – 11.20: Відкриття пленарного засідання в конференц-залі Києво-Печерської Лаври (корп. № 45). Вітальні слова:

1. Блаженніший Онуфрій, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви. Вітальне слово до учасників конференції.

2. Високопреосвященний Павел, Митрополит Вишгородський і Чорнобильський, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, Голова Синодальної комісії у справах монастирів УПЦ. Вітальне слово до учасників конференції.

3. Високопреосвященний Калліст, Митрополит Діоклійський, доктор богослов’я, професор Оксфордського університету, президент ради директорів Інституту православних християнських досліджень в Кембриджі, почесний президент Православної асоціації богословських шкіл (Оксфорд, Великобританія), голова Міжнародного товариства «Friends of Mount Athos». Вітальне слово до учасників конференції.

4. Високопреосвященний Феофан, Архієпископ Ясський, митрополит Молдови і Буковини (Румунська Православна Церква). Вітальне слово до учасників конференції.

5. Високопреосвященний Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський, голова Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства УПЦ. Вітальне слово до учасників конференції.

6. Преосвященний Климент, Архієпископ Ірпінський, Голова Навчального комітету УПЦ, голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ. Вітальне слово до учасників конференції.

7. Вітальне слово до учасників конференції від імені ігумена Афонського Свято-Пантелеімонова монастиря архімандрита Євлогія (Афон, Греція).

8. Вітальне слово до учасників конференції від імені ігумена Афонського монастиря Симонопетра архімандрита Єлисея (Афон, Греція).

9. Вітальне слово до учасників конференції від імені дикея Афонського Свято-Іллінського скиту архімандрита Іоакима (Афон, Греція).

10. Вітальне слово ректора Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського, доктора філологічних наук, професора Володимира Павловича Казаріна (Київ, Україна).

11. Вітальне слово директора Міжнародного інституту афонської спадщини Сергія Вікторовича Шумило (Київ, Україна).

Презентація нового випуску наукового альманаху «Афонська спадщина», присвяченого 295-річчю від дня народження прп. Паїсія Величковського. Презентацію проводить головний редактор альманаху, директор Міжнародного інституту афонської спадщини С. В. Шумило.

11.20 – 12.40: Пленарне засідання. Частина 2.

(корп. № 45).

Засідання ведуть: Архієпископ Ірпінський Климент, єпископ Бородянський Варсонофій, Шумило Сергій Вікторович

Ієромонах Киріон (Ольховик) (Афон, Греція), антипросоп Афонського Свято-Пантелеімонова монастиря при Священному Кіноті Святої Гори Афон. Тема доповіді: Рукописи прп. Паїсія Величковського і його учнів, що зберігаються в архіві Свято-Пантелеімонова монастиря на Афоні.

Ігуменя Mакрина (Сеучиніцану) (Румунія), настоятелька Драгомирнського монастиря Зішестя Святого Духа; Монахиня Марія Магдалина (Гергина), секретар Драгомирнського монастиря Зішестя Святого Духа, хранителька Музею «Драгомирна» імені митр. Анастасія (Кримка). Тема доповіді: Сліди ігумена прп. Паїсія Величковського в Монастирі Драгомирна.

Архімандрит Паїсій (Чекан) (Кицкани, Молдова), намісник Свято-Вознесенського Ново-Нямецького ставропігійного монастиря; Монах Герман (Мудренко), завідувач видавництвом Свято-Вознесенського Ново-Нямецького ставропігійного монастиря. Тема доповіді: Про невідомі переклади прп. Паїсія Величковського з бібліотеки Нямецького монастиря.

Шумило Сергій Вікторович (Київ, Україна), директор Міжнародного інституту афонської спадщини, головний редактор наукового альманаху «Афонська спадщина». Тема доповіді: До питання перебування прп. Паїсія Величковського в Костянтинівській келії на Афоні: за архівними джерелами.

12.50–14.00: Перерва.

14.00 – 17.00: Секція 1: Праці, вчення і спадщина прп. Паїсія Величковського.

(корп. № 45).

Модератори: монахиня Серафима (Костянтинівська), Адальберто Майнарді, Анна Брискина-Мюллер

Ієромонах Інокентій (Підтоптаний) (Київ, Україна), кандидат богослов’я, помічник Глави відділу інформації та зв’язків з громадськістю Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Тема доповіді: «Київський» період життя преподобного Паїсія Величковського.

Адальберто Майнарді (Бозе, Італія), кандіат філософських і філологічних наук, монах Преображенського монастиря в Бозе. Тема доповіді: Паїсій Величковський і його вчення про Іісусову молитву.

Брискина-Мюллер Анна Михайлівна (Галле, Німеччина), доктор богослов’я, науковий співробітник Богословського факультету університету ім. Мартіна Лютера в Галле-Віттенберг. Тема доповіді: Прочани, біженці, богомольці. Прп. Паїсій Величковський і проблема паломництва.

Ієромонах Йосиф (Павлінчук) (Париж, Франція), доктор Сорбонни, секретар Корсунської єпархії з окормлення молдавської діаспори у Франції, настоятель храму свв. равноапп. Костянтина і Елени в Кламарі і православної громади на честь прп. Паїсія Нямецького. Тема доповіді: Впливи преподобного Паїсія Нямецького на формування статуту Ново-Нямецького монастиря.

Морозова Дар’я Сергіївна (Київ, Україна), кандидат культурології, науковий співробітник Центру європейських гуманітарних досліджень Національного університету «Києво-Могилянська академія», співробітник видавництва «Дух і літера». Тема доповіді: Отці Церкви в бібліотеці преп. Паїсія Величковського.

Остапчук Єжи (Варшава, Польща), хабілітований доктор богословських наук, професор, декан Богословського факультету, завідувач кафедри Священного Писання Християнської богословської академії у Варшаві (Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie). Тема доповіді: Зібрання кириличних рукописних Євангелій монастирів Драгомирна і Нямц.

Архімандрит Амвросій (Макар) (Мілан, Італія), доктор канонічного права, професор, президент Християнської асоціації «Євлогія», настоятель православного Свято-Амвросіївського приходу в м. Мілан. Тема доповіді: Прп. Паїсій Величковський і його роль в «філокалічеському відродженні» і повернення до святоотцівської спадщини Східної Церкви.

Ігумен Андрій (Уед) (Пістоя, Італія), магістр гуманітарних наук (Кембридж), бакалавр філософії і теології (Папський Григоріанський університет, Рим), ліцензіат теології (Папський східний інститут, Рим), настоятель православних громад в честь Різдва Богородиці в м. Пістоя і Свт. Миколая Чудотворця у м. Алессандрія, начальник скита св. муч. Маманта, Сан Момме, Пістоя. Тема доповіді: Прп. Паїсій Величковський і оновлення афонського ісихазму.

Ієромонах Іустин (Юревич) (Херсонська обл., Україна), настоятель Покровської церкви с. Качкарівка Новокаховської єпархії УПЦ. Тема доповіді: Духовне і природне зростання за автобіографічними нотатками священнослужителів XVIII століття (прп. Паїсій/ Величковський /, архім. Леонтій / Яценко-Зеленський /, свщ. Ілля Турчиновський).

17.00–17.20: Перерва.

17.20 – 19.20: Секція 2: Паїсіанство: учні і послідовники прп. Паїсія Величковського, пам’ять.

(корп. № 45).

Модератори: Врачу Марина, Остапчук Єжи, Жгун Майя Олександрівна

28 листопада, вівторок

6.30 – 8.30: Святкова літургія в Хрестовоздвиженському храмі Києво-Печерської Лаври, корпус № 36 (пам’ять прп. Паїсія Величковського).

10.15 – 11.45: Екскурсія по території Києво-Печерської Лаври для учасників конференції.

12.00 – 14.00: Ранкове засідання.

Секція 3: Афонська спадщина і традиції ісихазму в Центрально-Східній Європі.

Частина 1. (корп. № 45).

Модератори: Ігумен Андрій (Уед), монахиня Серафима (Костянтинівська), Киріак Денис

14.00–15.00: Перерва.

15.00 – 19.30: Вечірнє засідання.

Секція 3: Афонська спадщина і традиції ісихазму в Центрально-Східній Європі.

Частина 2. (корп. № 45).

Модератори: Ієромонах Інокентій (Підтоптаний), ієрей Віталій Ігнатьєв, Данилець Юрій Васильович

17.00–17.20: Перерва.

Дискусія, підведення підсумків.

Вимоги до публікацій у збірнику матеріалів конференції

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: