Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Бесіди

20.02.2017

Проблеми, які несе сучасне ТБ, обговорювали на «молодіжці»

иеродиакон Иннокентий

004На молодіжних зустрічах часто піднімаються питання, які стосуються цінностей, котрі несуть сучасні засоби масової інформації. На жаль, масмедіа часто формують спотворені уявлення про духовно корисне і шкідливе для людини, їх вплив на уми підростаючого покоління не завжди носить позитивний характер. Буває навіть так, що представники шоу-бізнесу не гребують використовувати непристойні способи залучення аудиторії, граючи на пристрастях нічого не підозрюючої молодої частини глядацької аудиторії. Однак чи все так мрачно? Учасники чергового молодіжного зібрання спробували розібратися в цій ситуації.

Після традиційного співу Акафіста Пресвятої Богородиці ієромонах Гліб розповів про смисл уривка з Євангелія про Страшний суд, який читався на Літургії, як про важливий етап в духовній підготовці до проходження Великого посту.

003Першим було надано слово гостю молодіжного клубу. Початок бесіді поклав відомий український телеведучий, викладач Київського національного університету культури і мистецтв Костянтин Грубич. Маючи 25-річний досвід роботи на українському телебаченні, він розповів про проблеми сучасного вітчизняного телемовлення.

Це, зокрема, заангажованість і неокупність багатьох телеканалів. У той же час, за його словами, на противагу негативним явищам треба прагнути «…нести знання, позитивну інформацію, не брехати. Якщо немає можливості говорити всю правду, краще промовчати». Костянтин Грубич згадав також про найважливішу християнську чесноту — смиренність, так як популярність несе в собі духовну небезпеку. Так звані «зірки» шоу-бізнесу часто страждають від пристрасті марнославства.

Костянтин зазначив, що від будь-яких душевних недуг допомагає позбутися молитва. Йому особисто душевний спокій дає участь в православних богослужіннях. Було приємно дізнатися, що особливу духовну радість він відчуває від братських богослужінь, що звершуються в його улюбленому храмі Києво-Печерської Лаври — Хрестовоздвиженському.

001Всіх телеглядачів Костянтин закликав до обережності і духовної пильності. У наш час для залучення уваги глядацької аудиторії часто використовують різні психологічні маніпуляції. Це можна спостерігати під час трансляції багатьох телевізійних програм, часто на ток-шоу. Можуть використовуватися певні психологічні трюки, і увага залучається з допомогою «спеціально створеного непереборного конфлікту між учасниками, котрі в якомусь питанні повинні бути антагоністами», — завершив свій виступ телеведучий.

Далі тему впливу телебачення на свідомість людини продовжив майстер спорту, чемпіон України з боксу в середній вазі Капленко Михайло.

002Професійний боксер почав свій виступ з мініопитування присутніх: серед молодих людей не виявилося тих, хто регулярно дивиться програму телепередач.

Михайло пояснив це тим, що часто по телебаченню пропагують і нав’язують усілякі пороки. Він зазначив: «Використання Інтернету має перевагу — дозволяє вибирати людині, що їй дійсно потрібно і корисно».

Розповівши коротко про свою біографію, історію перемог і поразок на ринзі, Михайло поділився своїм невеликим досвідом просвітницької діяльності. Не обмежуючись особистими успіхами, він намагається популяризувати «…здоровий спосіб життя, закликати до миру і братерства серед слов’янських народів».

101Закінчилася зустріч нагадуванням куратора курсів про те, що заговини на Великий піст потрібно проводити в помірності, потім ієромонах Гліб запросив всіх на ювілейну зустріч, яка відбудеться в Неділю Торжества Православ’я.

Браття і сестри, зверніть увагу на попередження: засідання «молодіжки» наступної неділі скасовується, але всі запрошуються на вечірнє богослужіння, під час якого буде звершено чин прощення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: