Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Оголошення

16.01.2019

Про звершення Чину великого освячення води в Лаврі

Браття і сестри! Наближається 19 січня — свято Хрещення Господня, Святе Богоявлення. За давньою традицією Православної Церкви у Водохресний святвечір (18 січня) відбудеться перше велике освячення води. Цією водою — агіасмою (грец. Αγίασμα — святиня) освячуються храми, окроплюють приміщення, житлові будинки, а також домашні господарства.

Пропонуємо ознайомитися з порядком, за яким буде звершуватися освячення води в навечір’я Хрещення і в сам день свята.

18 січня в Києво-Печерській Лаврі перше велике освячення води буде звершуватися після закінчення ранньої Божественної Літургії в Хрестовоздвиженському храмі (освячення води — на колодязі прп. Феодосія) і в Трапезному храмі (освячення води в самому храмі). Просимо принести воду в ємностях, яка буде освячена після закінчення богослужіння. А на колодязі потрібні тільки ємності для води.

19 січня, в день свята Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, велике освячення води буде звершуватися біля Великої дзвіниці після закінчення нічної Божественної Літургії в Трапезному храмі (приблизно о 4 годині ранку). Друге велике освячення води буде звершуватися на колодязі преподобного Антонія Печерського після закінчення пізньої Божественної літургії в Трапезному храмі. Духовенство та віруючі хресним ходом пройдуть до джерел, де, як сказано, буде звершено велике освячення води на колодязі преподобного Антонія.

Детальну інформацію про час і місце проведення богослужінь можна дізнатися, перейшовши за посиланням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

освячення

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: