Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Статті

28.02.2020

Про святу Чотиридесятницю

lavra.ua

Особливими періодами церковного життя є періоди багатоденних постів. Святою Православною Церквою встановлено чотири таких пости – Великий, Різдвяний, Успенський і Петрів піст. Двоє з них є строгими і, за винятком великих свят, під час цих постів крім скоромної їжі забороняється вкушання риби. Також строгість Великого посту відображається в богослужіннях, коли повна Літургія звершується тільки в суботні та недільні дні, а по середах і п’ятницях, в дні пам’яті Першого і Другого Знайдення глави Пророка і Хрестителя Господнього Іоанна Предтечі, святих мучеників Севастійських, а також в дні храмових свят служиться Літургія Передосвячених Дарів.

Як правило, діти, люди похилого віку, вагітні жінки та важкохворі люди з благословення священика несуть послаблення, які не дотримуються всій строгості посту в усіх його приписах. Але завжди необхідно пам’ятати: період посту – це час, коли людина якомога частіше повинна бути в храмі, бути з Богом, побачити в своєму ближньому образ і подобу Божу.

Потрібно завжди пам’ятати, що піст даний нам для духовної радості усвідомлення того, що ми покликані до покаяння, для того, щоб в цей період ще раз нагадати самим собі про свою гріховність, чому сприятимуть піснеспіви і богослужіння Святої Чотиридесятниці. І тоді, стаючи ближче до Бога, ми станемо ближчими один до одного, ми станемо досконалішими, і хоч трошки, але чистішими, ми зможемо пробачити своєму ближньому навіть ті образи, які раніше здавалися просто такими, що не можна пробачити. Для цього і дано нам час днів посту, час звернути особливу увагу на себе, на свій внутрішній світ і на свій духовний стан.

За словами святителя Василія Великого: «Піст – дар древній; піст – дорогоцінність отців. Він сучасний людству. Піст узаконений в раю. Таку першу заповідь прийняв Адам:”…Але з дерева знання добра й зла не їж від нього” (Бут. 2:17). А це: не їжте – є узаконення посту та здержливості». І пам’ятаючи цю першу заповідь, дану Богом нашим прабатькам в Раю, будемо намагатися утримуватися не тільки від м’ясної і молочної їжі, будемо намагатися виправити себе, спробуємо викоренити в собі злість, нетерпимість, недбальство в молитві, неуважність до потреб ближніх.

Якщо ми покладемо свої надії на силу Церкви, що відроджує, і її Святі Таїнства, то Господь неодмінно торкнеться нашої душі, зміцнить нас, дарує нам нелицемірну любов, щоб всі ми з духовною радістю пройшли цей час посту і з тією ж радістю зустріли Світле Христове Воскресіння.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: