Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Статті

20.02.2020

Про епідемію коронавірусу

lavra.ua

Останнім часом тільки ледачий не говорив про ту епідемію, яка спалахнула в, здавалося б, далекому для нас Китаї. Це – епідемія коронавірусу, яка вже забрала життя безлічі людей в різних країнах. Джерелами коронавірусних інфекцій можуть бути хвора людина, тварини. Можливі механізми передачі: повітряно-краплинний, повітряно-пиловий, фекально-оральний, контактний.

Які симптоми виникають у людини, зараженої коронавірусом? У людей коронавіруси викликають гострі респіраторні захворювання, пневмонію і гастроентерит. У дітей можливі бронхіти і пневмонія.

В даний момент, як стало відомо, представники протестантських течій, Римсько-Католицької Церкви вже закрили свої представництва в місцях виникнення осередків хвороби. Але Православна Церква продовжує свою місію. Нехай в самому Китаї вона не така велика, як в інших країнах, але під час лих такого характеру Церква завжди була з народом, при цьому не заперечуючи традиційних методів лікування і карантинізації хворих.

Під час епідемій виникає питання, а як в такому випадку причащатися Святих Христових Таїн?

Таїнство Євхаристії – Причастя Тіла і Крові Спасителя є центром християнського життя і основою спасіння. Церква твердо сповідує, що під видимим образом хліба і вина ми приймаємо Тіло і Кров Господа Іісуса Христа, тобто містичним чином з’єднуємося з Богом. Джерелом же життя для людини є Господь, тому через Причастя людина отримує невимовне Небесне живлення. «Я хліб живий, який зійшов з небес; хто їсть цей хліб, житиме вічно; хліб же, який Я дам, є Плоть Моя, яку Я віддам за життя світу» (Ін. 6:51).

Під час участі в Євхаристії благоговіння перед Таїнством має бути таким, щоб знімати всякий страх не тільки перед хворобою, але і перед смертю, тому що Господь є Подавець життя. Є тільки одна причина, через яку дія Святого Духа, що спасає і зцілює, через Таїнство Євхаристії може виявитися недієвою для конкретної людини: якщо негідно причащалися. Тому, коли людина приступає до Причастя без належного приготування, це може привести до хвороби.

На завершення хотілося б сказати, що в Церкві Христовій саме Причастя дарує зцілення, і завжди під час епідемій традиція причащатися з однієї Чаші і однієї лжиці зберігалася. Так як Сам Господь в цьому Таїнстві подає причаснику зцілення від духовних і тілесних недуг.

В період епідемії особливо важливо дотримуватися правил гігієни і захищати себе також рекомендованими медициною способами. Потрібно в міру можливості утримуватися від відвідування місць, де можуть бути хворі люди. Не варто нехтувати носінням медичної маски. При контакті зі святинями людина не може отримати ніякої шкоди, навпаки, по своїй вірі і молитві отримує від Господа зцілюючу благодатну поміч.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: