Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Огляд ЗМІ

15.06.2017

Обителі «Ксілургу» передана ікона прп. Антонія Печерського

001Паломницька делегація Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври під час відвідування Святої Гори передала в дар давньоруській афонській обителі «Ксілургу» ікону прп. Антонія Печерського.

Як повідомили представники Києво-Печерської Лаври, ікона написана лаврськими майстрами і доставлена на Афон по благословенню Намісника Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла в пам’ять про минулорічне відзначення 1000-ліття давньоруського чернецтва на Афоні і освячення в обителі «Ксілургу» храма на честь прп. Антонія Печерського.

До складу паломницької делегації увійшли завідувач лаврської ризниці архімандрит Андрій (Вассілашку), заступник казначея Києво-Печерської Лаври ієромонах Мойсей (Шеремет) і завідувач канцелярії Лаври ієродиякон Євфимій (Лосяков).

Відвідавши Руський на Афоні Свято-Пантелеймонів монастир, паломницька делегація Києво-Печерської Лаври 6 червня вирушила в давньоруську Свято-Успенську Богородичну обитель «Ксілургу», засновану понад 1000 років тому за ктиторською підтримкою св. равноап. князя Володимира Київського, в якій за переказами подвизався засновник Києво-Печерської обителі прп. Антоній Печерський.

Тут, в древній обителі руських святогорців, з благословення ігумена Свято-Пантелеймонова монастиря на Афоні архімандрита Євлогія (Іванова) в ніч з 6 на 7 червня представники Києво-Печерської Лаври очолили Божественну Літургію, після чого від імені Намісника Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла передали в дар для братії Ксілургійської обителі ікону прп. Антонія Печерського як символ тісних тисячолітніх духовно-історичних зв’язків двох давньоруських Успенських обителей — на Афоні і Русі, об’єднаних спільною спадщиною, спадкоємністю і подвигами прп. Антонія Печерського.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: