Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Вітання

30.03.2019

Митрополит Павел прийняв вітання братії з ювілеєм намісництва

009

В цьому році виповнюється 25 років з моменту, коли митрополиту Вишгородському і Чорнобильському Павлу було відведено нести послух Намісника Святої Печерської обителі. З цієї нагоди владика приймав вітання з пам’ятною датою від братії монастиря.

Від імені Духовного Собору і всіх насельників Лаври до владики Павла звернувся з вітаннями казначей монастиря архімандрит Нестор: «Чверть століття тому Ви, Владико, премудрим Промислом Божим були призвані на це високе служіння Намісника древньої обителі — колиски руського чернецтва. Всі ці роки Ви мали піклування про упорядкування Лаври, про духовне становлення ввіреної Вам братії. Ви завжди являли собою приклад і духовної стійкості, і кріпості в вірі, і євангельської любові, і ревності про славу Божу, і відданості Його Церкві. Ви прийшли сюди в розквіті Ваших сил і всі свої кращі роки, всі свої сили, всі свої таланти віддали на служіння обителі, на її відродження і становлення, тому що, коли ви прийшли сюди, Лавра не являла собою таку благоліпність, як сьогодні. Після довгих років правління безбожної влади храми, корпуси, територія були занедбані, все знаходилося в запустінні, а невелика монашеська община, яка тільки починала тут збиратися, робила перші кроки у відновленні монашеського буття і монастирського життя.

Але з Божою поміччю Вам вдалося все це відновити! Вам потрібно було відновити не тільки храми, не тільки будівлі, але також і монашеське ділання, наповнити храми людьми, паломниками і зібрати ось таку величезну братську общину, яку ми маємо зараз. Всі 25 років Ви працювали на благо Святої Лаври, піклуючись про всі сторони чернечого життя, щоб всі відчували тут себе як вдома, щоб кожен міг отримати тут духовну підтримку та духовний мир.

Ви проповідуєте євангельські істини не тільки монахам, але й усім, хто приходить в цю святу обитель. Заступництвом Цариці Небесної і молитвами всіх отців наших Києво-Печерських Господь нехай дасть Вам сили душевні і тілесні, продовжить роки Вашого життя і пошле Свою всесильну допомогу, щоб Ви ще довгі і довгі роки могли працювати на благо святої обителі і Святої Матері-Церкви!»

На згадку про 25-річчя намісництва митрополиту Павлу було піднесено напрестольний хрест, який владика Намісник відразу передав в один з лаврських храмів для богослужіння.

У слові-відповіді владика Павел подякував братії за теплі поздоровлення: «Я вам, дорогі отці і браття, за все дякую. Нехай Господь береже всіх вас, щоб всі ми були з преподобними і досягли вічної радості і вічного спасіння!»

На завершення зустрічі митрополиту Павлу було проголошено многоліття, а також зроблено загальне фото на пам’ять.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: