Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Коментарі

14.04.2022

«Ми є дітьми Божими та громадянами незалежної країни»

митрополит Павел

Коментар Намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла щодо незалежного статусу УПЦ

001Вітаю вас, дорогі брати та сестри, усі читачі сайту Києво-Печерської Лаври, вірні Української Православної Церкви! Сьогодні в Україні відбувається кровопролитна війна, яку засуджує весь єпископат та священство на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм. Ніхто не має права зазіхати на Богом дане життя і забирати його у людини. Але наразі серед самих українців відбуваються чвари, що перешкоджають миру, любові та взаємоповазі всередині нашої країни. Сьогодні певні сили хочуть знищити канонічну Українську Православну Церкву. Тому всіляко злословлять нашу Церкву, а через неї – Самого Христа, Котрий є «Голова тіла Церкви» (Кол. 1:8).

Розкол, що стався 1992 року, завдав людям багато горя, і досі новостворена так звана «Православна Церква України», яка підпорядкована Стамбулу, вчиняє неправдиві дії, що мають тяжкі наслідки для нашого суспільства.

gramotajpegХотів би нагадати, що УПЦ має статус незалежної Церкви. Про це свідчать ці представлені документи. Наша канонічна Церква не має реєстрації за кордоном, але була зареєстрована в Україні ще до становлення незалежності самої держави.

Ми є дітьми Божими та громадянами незалежної країни. На жаль, зараз багато хто з тих, хто говорить про любов до Вітчизни, перебувають далеко за її межами. Ми намагаємось у міру наших сил продовжувати своє служіння саме в Україні. Священнослужителі з благословення Предстоятеля та всього єпископату УПЦ надають гуманітарну допомогу, приймають біженців у монастирях усієї країни, допомагають лікарням та багатьом нужденним.

dokumentАле нас часто злословлять і звинувачують у причетності до війни. Ми також знаходимося на території нашої багатостраждальної країни, і бомби, що падають, нещадно б’ють по всіх, не розбираючи. Якби ми були підданими іншої країни, то були б вже давно не в Україні.

Все минає, але Свята Церква залишається, як сказав Спаситель: «Побудую Я Церкву Свою, і сили адові не переможуть її» (Мф. 16:18). Тому, возлюблені у Христі брати і сестри, будемо у Церкві попри все. Вірю і сподіваюсь, що Господь напоумить усіх, хто ворогує з нами. Нехай Він допоможе нам подолати ворога, просвітить наш розум євангельськими заповідями любові, щоб ми об’єдналися навколо Святої Церкви. Як ми готуємось до Світлого Христового Воскресіння, так і зустрінемо Святу Пасху. Як її зустрінемо, так і проживемо свій земний шлях. Вітаю всіх з прийдешньою Страсною седмицею і нехай береже нас усіх Господь Бог!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: