Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Свічна майстерня

Свічка є жертвою, символом нашого смирення і молитовного горіння перед Богом. У монастирі свічний послух по побожному відношенню є одним з найголовніших. Процес виготовлення свічок — це кропітка праця, яка обов’язково супроводжується молитвою. Свічки, які запалюють у храмах, символізують собою нашу гарячу молитву, звернену до Бога.

Виробництво свічок в Лаврі бере свій початок з часу заснування Києво-Печерського монастиря. На сьогоднішній день в Києво-Печерській Лаврі збережені давні традиції виготовлення свічок, а удосконалення технології виробництва дозволяє виробляти свічки найвищої якості.

Свічки виготовляються з чистого воску, придбаного у кращих бджолярів України. Кожен регіон представляє віск, який має властивості, відмінні від інших по запаху і кольору. У Києво-Печерській Лаврі ростуть рясно акація і каштани, завдяки чому віск особливо запашний. Вінницька область, а також області, які межують з Молдовою, виробляють віск, який має червоний відтінок. Регіони, в яких віддається перевага вирощуванню культури соняшника, виробляють віск жовтого кольору. Ці особливості дають можливість до свята Різдва Христового виготовляти свічки жовтого кольору, а до свята Пасхи — червоного.

Крім кольору і запаху віск також має такі властивості як м’якість і еластичність. Подібно слухняному воску повинна бути слухняна волі Небесного Отця і душа людини. Як свічка складається з воску, гніту і вогню, так і людина складається з тіла, душі і духу.