Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Швейна майстерня

Швацький послух у монастирі є одним з основних послухів. У стародавні часи жіночі монастирі спеціалізувалися на гаптуванні золотом, а в чоловічих монастирях були цехи і майстерні, які обшивали братію. Лавра як центральний монастир приймала замовлення від інших монастирів і архієреїв. Треба було багато зусиль, щоб досягти в швейній справі досконалості, тому Церква свято зберігає свої традиції.

Швейна майстерня Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відновила свою діяльність з часу відродження чернечого життя в обителі. На сьогоднішній день в швейній майстерні працює 19 майстринь з вишивки та пошиття облачень. Співробітниці майстерні є прихожанками Лаври і мають великий досвід роботи.

Основний цех швейної майстерні — пошивний. Асортимент пошивної продукції: облачення (архієрейські, священицькі, дияконські), ряси, підрясники, головні убори для священнослужителів.

Першочерговим завданням пошивочного цеху швейної майстерні є пошиття облачень для братії Києво-Печерського монастиря. Замовником облачень лаврської швейної майстерні є також єпископат.

При пошитті облачень лаврська швейна майстерня керується руською традицією і нормами пошиття облачень Руської Православної Церкви.

Вишивальний цех швейної майстерні обслуговують програміст і оператор вишивального верстата. В їх обов’язки входить обслуговування обладнання, розробка лекал хрестів і аплікацій для прикраси облачень.

Про актуальні вакансії в пошивочний цех можна дізнатися на сайті Лаври.

В швейній майстерні Києво-Печерської Лаври представлений великий вибір тканин для пошиття церковних шат виробництва Греції, Росії, України.

Колектив швейної майстерні запрошує ознайомитися з новими надходженнями та придбати все необхідне для відправлення богослужінь.